czwartek, 25 lutego 2021

Co robią konie - Opowiem ci mamo

 Opowiem co mamo. Co robią konie, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to wyjątkowa propozycja dla miłośników natury, zwierząt, a w szczególności, jak sam tytuł mówi, pasjonatów koni. Konie to cudowne zwierzęta, które towarzyszą człowiekowi od wieków. Wielu ludzi darzy je szczególną miłością oraz przywiązaniem. To przepiękne, mądre, ale również wzbudzające respekt stworzenia, które fascynują, ale równocześnie mogą trochę przerażać dzieci swoją wielkością.


Książka Co robią konie to rymowana opowieść, która przekazuje najmłodszym czytelnikom bardzo dużo ciekawych i dość szczegółowych informacji o tych zwierzętach. Młodzi pasjonaci przyrody dowiedzą się między innymi: jakie mamy rodzaje koni, do czego kiedyś i dziś służyły konie, jak są zbudowane, jak nazywają się kolory, czyli maść koni, jak rozróżnić stęp, kłus, galop czy też cwał, jaki sprzęt potrzebny jest do jazdy dla konia oraz jeźdźca. 


Na każdej stronie, oprócz pięknie napisanego wierszowanego opowiadania, znajdziemy zabawy do wykonania. Są to zadania na spostrzegawczość, ćwiczenie liczenia, zapamiętywanie, typu: znajdź dziesięć różnic między obrazkami, odnajdź ptaszki na obrazku, dojdź do celu w labiryncie, jak nazywa się dana rzecz, ile jest myszek w stajni itp. Dodatkowo w książce znajdziemy grę planszową pt. Wyścig przełajowy.
Opowiem ci mamo. Co robią konie  to pięknie wydana książka dla dzieci w wieku przedszkolnym z twardymi stronicami o zaokrąglonych rogach, z wyczerpującymi temat informacjami na temat koni oraz z bajecznymi ilustracjami od których nie mogę oderwać wzroku. 

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.

TOP