piątek, 12 lutego 2021

Książki, które warto czytać maluchom

Książki dla najmłodszych czytelników powinny uczyć, bawić, pobudzać wyobraźnię oraz, co jest najważniejsze, powinny przekazywać wartości jakimi należy kierować się w życiu. Bez wartościowych książek dla najmłodszych, świat byłby nudny, smutny, pusty, dlatego zachęcajmy dzieci do lektury mądrych pozycji wydawniczych już od najmłodszych lat. Dzisiaj chciałabym wam pokazać kilka przykładów książek, które warto mieć w biblioteczce każdego malucha, pochodzących z księgarni Inverso.pl 

Akademia Mądrego DzieckaJest to seria wydawnicza, którą zachwycają się od lat rodzice, w szczególności mamy najmłodszych czytelników. Znajdziemy w niej wiele książek z okienkami, przesuwanymi obrazkami, zagadkami, wprowadzającymi dzieci w świat: przyrody, nauk, otoczenia, barw, kształtów itd., czyli wszystkiego tego co dziecko poznaje w początkowych latach swego życia.
Książeczki te są przemyślane i stworzone tak żeby bawić, uczyć i zainteresować najmłodszych czytelników, a odkrywanie świata było dla nich radosne.

Pucio mówi pierwsze słowaPucio mówi pierwsze słowa to jedna w kilku książeczek z serii przygód chłopca o imieniu Pucio. Są to wspaniale zilustrowane książki z grubymi stronami o zaokrąglonych rogach, które służą pomocą rodzicom podczas nauki mówienia. Dziecko w tej części pozna słowa z kategorii: meble, jedzenie, ubrania, przyroda, pojazdy, rodzina, czynności, przymiotniki.


Z pomocą tej książki dziecko nauczy się składania prostych zdań. Jest ona przeznaczona dla dzieci od około 2 roku życia. Kolejne części są coraz bardziej złożone i maluch może wraz z Puciem kontynuować dalszą naukę mówienia.


Mądre bajki
Każde dziecko uwielbia bajki, a gdy pełnią one również funkcję dydaktyczną, nie tylko rozrywkową, to warto je czytać dzieciom. Takie właśnie są Mądre bajki, zresztą jak sama ich nazwa mówi. Dzieci dowiedzą się z nich co to jest prawdziwa przyjaźń, jak ważna jest miłość oraz rodzina, tolerancja i akceptacja inności. Bajki te poruszają również przykre tematy takie jak zazdrość czy też śmierć. Są one napisane prostym, zrozumiałym dla najmłodszych językiem, dzięki czemu są przystępne dla maluchów od około 2 roku życia. To wspaniała pomoc oraz okazja do porozmawiania z dzieckiem na ważne, czasem trudne tematy.

Miłość


Książka o tym pięknym i wymownym tytule, to nowość wydawnicza, która porusza tak ważny temat jakim jest uczucie miłości. Książka opowiada o rodzinie w której wszyscy się kochają, dlatego połączeni są symbolicznym sznurkiem, który zawsze ich łączy. Ma on tę właściwość, że niezależnie jak daleko od siebie jesteśmy jest między kochającymi się osobami. Gdy trzeba to się rozciąga, innym razem otula daną osobę, może się czasami plątać, ale gdy miłość jest prawdziwa, nigdy się nie zerwie. Jak widzicie jest to pięknie zilustrowana książka o sile miłości, rodziny, przywiązaniu, którą warto mieć w swoje biblioteczce.

Wszystkie wyżej przedstawione książki  znajdziecie TUTAJ.

Artykuł sponsorowany
TOP