poniedziałek, 8 lutego 2021

Komiksy dla dzieci szkolnych

Zapraszam was na kolejny przegląd nowości komiksowych jakie pojawiły się w wydawnictwie Egmont. Tym razem chcę wam przedstawić trzy propozycje. Pierwsza jest dla czytelnika, który lubi zagadki, druga to fantasy oraz trzecia, która również jest komiksem fantasy.Pamiętniki Wisienki. Bogini bez obliczaBogini bez oblicza to już czwarta część przygód Wisienki. Tym razem zastajemy ją w momencie jej 12 urodzin. Z tej okazji jej mama organizuje dla nich wyjazd na wakacje nad morze, a jedną z głównych atrakcji ma być rozwiązywanie zagadki w Dworze stu tajemnic. Nasze panie dostają kopertę z zagadką na której napisane jest: Kiedy zapowiadacz dotrze do Wenus? Rozpoczyna się kilkudniowe dążenie do rozwiązania zagadki, szukanie tropów na dworze oraz w okolicznym miasteczku. Czym, a może kim jest Wenus? Co to jest ten zapowiadacz i dlaczego ma docierać do Wenus? Jaką rolę w urlopowej przygodzie ma starsza pani o imieniu Annabell, którą poznajemy już w pierwszym komiksie tej serii. Jakie tajemnice z przeszłości wyjdą na jaw?Bogini bez oblicza to kolejna część fascynujących przygód Wisienki, które wciągają  mnie z każdą swoją nową odsłoną. Ciekawe, za każdym razem coraz bardziej intrygujące tajemnice, od których wręcz nie można się oderwać, to całe Pamiętniki Wisienki. Uwielbiam je czytać i z niecierpliwością czekam do kolejnej części, która niestety ukaże się dopiero w październiku.


Czarolina 2. Dziewczynka która kochała zwierzołakiCzarolina 2. Dziewczynka która kochała zwierzołaki to już druga część komiksu opowiadającego o przygodach dziewczynki, która nie jest taka jak inni. Akcja odbywa się na kursie letnim na temat stworzeń fantastycznych, na wyspie Von. Dochodzi tam do wielu tajemniczych zdarzeń, istoty żywe zostają przemieniane w szklane posągi. Nasza bohaterka obwinia się za to, ponieważ myśli, że to jej wybuchy złości są tego przyczyną, ponieważ zawsze dzieje się to w tym momencie. Pod wpływem desperacji i podpowiedzi przyjaciółki, Czarolina postanawia przeprowadzić eksperyment. Dziewczyna pragnie zrozumieć swą ukrytą moc, w tym celu stawia natarczywe pytania profesorowi Balzarowi o swoje pochodzenie, gdy nie otrzymuje odpowiedzi, rzuca na niego urok słowny. Okazuje się, że słowa nie przemieniają go w szklana figurę. Okazuje się, że albo na niektórych jej moc nie działa, albo to nie ona jest winna całemu zamieszaniu. W tym momencie w głowie naszej bohaterki rodzi się myśl, że to nie ona rzuca czary. Czy robi to tajemniczy Merod, a może jej przyjaciółka, czy też kolega Alcyd?

Komiks o Czarolinie to nie tylko ciekawy, pełen zaskakującej akcji komiks w świecie fantasy, to również przesłanie, że należy walczyć ze złem, które znajduje się w nas samych, ale również tym kóre jest wokół nas. Mówi on również o tym, że nie wystarczy sam talent, potrzebna jest również ciężka praca nad nim.

Kajtek i Koko Bogini moczarów


Bogini moczarów to już ostatnia, siódma część komiku o przygodach Kajtka i Koko w której dziwny obłok przenosi naszych bohaterów do pewnej wioski, w której Bogini moczarów chce ich zgładzić. Okazuje się, że są w gwiazdozbiorze Oriona.  W trakcie podróży Kajtek i Koko poznają mieszkańców odległych planet i ich  niezwykłe zwyczaje, przeżywają szalone, niebezpieczne przygody, popadając w liczne tarapaty. Pojawia się również emocjonalne szaleństwo robota BX-27.

Ostatnia część przygód wesołych przyjaciół  zaserwuje swoim fanom sporą dawkę spektakularnej, wartkiej i wciągającej akcji, która zaskoczy ich w niejednym momencie. 
TOP