sobota, 27 lutego 2021

Nierozłączki - nowe przygody Lilki i Pestki

Nierozłączki wydawnictwa HarperKids to seria opowiadająca o przygodach dwóch przyjaciółek z podwórka Lilki i Pestki.  Ten pełen humoru i ciekawych przygód cykl opowiadań stworzony został nie tylko dla dziewczynek. To książka dla dzieci, które lubią czytać o przygodach wesołych dzieci, takich jak one. 
Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat
Tym razem nasze przyjaciółki, które znamy już od 6 tomów ich przygód, ten jest siódmą częścią, wybierają się na wieczór nauk przyrodniczych. Na zajęciach zostaje poruszony bardzo ważny dla nas wszystkich temat - globalnego ocieplenia klimatu. Uczniowie z klasy pani Wesołej, muszą znaleźć sposób na walkę z globalnym ociepleniem. Jest to dość trudny orzech do zgryzienia dla dziewczynek i nie tylko. Eryk planuje skonstruować śmieciowego robota pożerającego odpadki, Weronika każe wszystkim jak najdłużej wstrzymywać oddech, żeby nie wydzielać za dużo dwutlenku węgla, a co wymyślą nasze bohaterki? Może zrobią plakat uświadamiający zagrożenie, przeprowadzą doświadczenie z kostkami lodu, a może jednak wpadną na lepszy pomysł?

 To bardzo pouczające opowiadanie, poruszające istotny temat dla całej ludzkości. Warto uświadamiać dzieciom zagrożenia i uczyć je, jak dbać o otaczający nas świat. Lilka i Pestka wam w tym pomogą.


Nierozłączki. Lilka i Pestka wydają gazetę


Jaki tym razem mają problem nasze urocze bohaterki? Otóż Lilka i Pestka potrzebują 10 dolarów na spełnienie swojej zachcianki. dziewczynki mają już dość owoców i marzy im się zakup sera – „niskotłuszczowego sera Belldeloon w małych porcjach specjalnie dla ciebie”. To marzenie nie pozwala dziewczyną spokojnie funkcjonować, dlatego szukają sposobu na zarobienie pieniędzy. Przez głowę przemykają im pomysły, żeby opiekować się dziećmi, myć samochody, ale te biznesy nie za bardzo im pasują. Wpadają na pomysł wydawania gazety. Wyruszają na poszukiwanie jakichś nowinek z życia osiedla. Niesforne przyjaciółki zaglądają sąsiadom przez okna i odkrywają różne ciekawostki.

 Jeżeli chcecie się dowiedzieć co zszokowało sąsiadów, kiedy gazeta trafiła do ich rąk, to koniecznie musicie sięgnąć po lekturę tej części NierozłączekNierozłączki to opowieści traktujące o przyjaźni, codziennych rozterkach i radościach młodych bohaterek, które są jak wiele innych dzieci, pewnie dlatego ta seria cieszy się tak dużą popularnością wśród dzieci.  Lilka i Pestka - jedna jest spokojna, druga zwariowana, jedna jest nieśmiała, drugiej wszędzie pełno; jedna woli piękne sukienki, druga to zdecydowanie typ łobuziary.  A jednak stały się przyjaciółkami na zawsze. To po prostu nierozłączki, których przygody i perypetie z dużą przyjemnością się czyta.
TOP