poniedziałek, 1 marca 2021

Zagadka mazurskiej mumii. Detektywi z tajemniczej 5

 Zagadka mazurskiej mumii otrzymana z  księgarni TaniaKsiążka.pl to kolejna część śledczych przygód Anki, Piotrka i Jagody oraz ich szczura Sherlocka, która łączy w sobie intrygującą zagadkę kryminalną, przygodę, ciekawe informacje o zabytkach, dużo wiedzy oraz zachęca młodego czytelnika do aktywnego czytania.


Tym razem nasi młodzi bohaterowie są na Mazurach u cioci Marty i wujka Janusza, architektów, którzy zajmują się renowacją prawdziwej piramidy ukrytej w gąszczach mazurskiego lasu. Dzieci wraz z wujostwem oraz ich córką, jadą obejrzeć ten zabytek. Gdy wchodzą do środka, spada z sufitu cegła, która rozbija trumnę znajdującą się w środku tego obiektu. Oczom zwiedzających ukazuje się widok mumii, na której szyi znajduje się piękny srebrny medalion. W tym samym czasie robi się małe zamieszanie, ponieważ przewraca się lampa, która oświetlała ciemną piramidę. Następnie wszyscy wychodzą. Wieczorem tego samego dnia, okazuje się, że srebrny medalion został skradziony. Któż to zrobił, skoro krata zabezpieczająca wejście została otwarta kluczem, który mają tylko ciocia i wujek. W międzyczasie pojawia się również postać miejscowego dziennikarza, który nie jest w najlepszych stosunkach z wujostwem.
 Czy młodym detektywom uda się rozwiązać zagadkę zaginionego medalionu? Kto miał powód, żeby go zabrać i dlaczego? Skąd złodziej wiedział, gdzie ma szukać klucz do bramy? Tego wszystkiego dowiecie się z książki, przy okazji mogąc samemu zabawić się w detektywa, dzięki serii pytań, które pojawiają się co pewien czas. Zagadki te sprawdzają uwagę, spostrzegawczość oraz umiejętności dedukcji młodych czytelników i sprawiają, że dzieci aktywnie biorą udział w śledztwie, co bardzo ożywia książkę.


Dodatkowym atutem tej propozycji wydawniczej jest przedstawienie prawdziwego, ciekawego miejsca akcji, które dodatkowo opisane jest na koniec książki. Po przeczytaniu książki, ma się ochotę wyruszyć w podróż na Mazury, żeby odnaleźć tajemniczą piramidę ukrytą w lesie. 

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP