czwartek, 25 marca 2021

Pucio w mieście

Pucio w mieście otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to już szósta część przygód Pucia. Książki te towarzyszą dzieciom w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy, poznawaniu nowych słów, uczeniu się składania pierwszych zdań, aż po rozwijanie umiejętności opowiadania.


Pucio w mieście to część, która może służyć zarówno dzieciom dopiero rozpoczynającym przygodę z mówieniem, ale również i tym, które już same składają proste opowiadania. Jej celem jest wzbogacenie słownictwa dziecka o nowe nazwy obiektów oraz czynności. W tej części rodzina Pucia organizuje wielki zjazd rodzinny, na który zaproszeni są dziadkowie, ciocie i wujkowie. Kartka po kartce, dzieci przechodzą z miejsca na miejsce odwiedzając: dziadków na wsi, targ, budowę, weterynarza, sklep, myjnię samochodową, poznają różnego typu pojazdy, idą do galerii, na plac zabaw oraz w prezencie dostają wiele ciekawych narzędzi. 
Dodatkowo w tej części jest już całkiem dużo tekstu opowiadania, napisanego dość małymi literkami, więc nie będzie mógł on służyć do samodzielnego czytania przez dziecko, gdy podrośnie. Natomiast dla dzieci przedszkolnych, na dole każdej prawej strony znajdują się dwa lub trzy obrazki do samodzielnego ułożenia opowiadania, co będzie świetnym ćwiczeniem rozwijającym umiejętność układania zdań, które powinny tworzyć logiczne opowiadanie.Jak każda poprzednia część, również i ta jest przepięknie zilustrowana, co jest bardzo ważnym elementem każdej książeczki dla maluchów.

Jak podobają wam się kolejne przygody Pucia i jego rodziny? My bardzo lubimy tę serię.

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.
TOP