środa, 17 marca 2021

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci

Wielkanoc to czas magiczny i ważny dla wielu ludzi dorosłych, a w szczególności dla dzieci. Staramy się, aby ten pełen refleksji ale również radosny czas był wyjątkowy, dlatego  pięknie przyozdabiamy dom w wesołe, wiosenne dekoracje, na stole pojawiają się przepyszne dania, natomiast dzieci z niecierpliwością czekają na prezenty od zajączka.

Każde dziecko uwielbia otrzymywać prezenty, a my rodzice chcemy, żeby były one wyjątkowe i sprawiły dużo radości naszym pociechom. Dzisiaj chciałabym wam zaproponować jakie ciekawe prezenty na Wielkanoc dla dzieci można kupić. 

Często mamy problem z kupieniem prezentu dla dzieci z rodziny, czy dla przyjaciół. Nie wiemy czym maluch w danym momencie się interesuje, co będzie odpowiednie dla danego wieku. W takim przypadku warto wybrać  prezent uniwersalny, który wspomaga prawidłowy rozwój  i pozwala spędzać miło spędzić czas przy zabawie nim.Prezenty na Wielkanoc dla dzieci do 3 roku życia
Prezenty dla dzieci z grupy wiekowej do około 3 roku życia to temat rzeka. Na rynku jest bardzo wiele, wartościowych zabawek, pomocy naukowych, które wspierają rozwój takich maluchów, przy okazji będąc bardzo ładne i zapewniając ciekawą zabawę. W tym wieku głównie zwraca się uwagę, aby dana rzecz rozwijała sferę poznawczą, zapewniała rozwój motoryki małej i uczyła nowych rzeczy. Zwracając uwagę na te elementy do uniwersalnych prezentów zaliczyć możemy: 
-książeczki do nauki mówienia, umożliwiające aktywne czytanie z dzieckiem, kartonowe książeczki z elementami ruchomymi,
-zestawy edukacyjne typu mały majsterkowicz, loteryjki, znajdź i połącz itd. Wszystkie tego typu zabawki wzbudzają ciekawość poznawczą małych dzieci,
 -układanki, puzzle XXL,
- pierwsze gry planszowe,
- klocki dla maluchów, które uczą myślenia przestrzennego, dopasowywania.


Prezenty na Wielkanoc dla dzieci od 3 do 6 roku życia

Wiek od 3 do 6 roku życia to okres szczególnie wytężonego rozwoju umysłowego oraz fizycznego dziecka. Jest to okres przedszkolny, gdzie dzieci są pod dużym wpływem otaczającego je świata, rówieśników, bajek w telewizji, dlatego pojawiają się już pierwsze konkretne upodobania. Dziecko ma swoich ulubionych bohaterów z bajek i tym tropem warto się kierować przy wyborze prezentu na Wielkanoc. Tutaj tak jak poprzednio można wybrać dla dziecka:
- książeczki poruszające ważne tematy, lub bajki z ulubionymi bohaterami szkraba,
- gry planszowe - na rynku pojawiło się bardzo dużo ciekawych propozycji gier, które nie tylko bawią, ale również rozwijają. Dla dzieci, które nie potrafią uporać się z uczuciem przegranej, polecam gry typu kooperacja, w której wszyscy gracze współpracują ze sobą by osiągnąć wspólne zwycięstwo, 
- zestawy edukacyjne, puzzle, zestawy kreatywne
- zabawki na podwórko typu latawiec, duże bańki mydlane, piłki itp.


Prezenty na Wielkanoc dla dzieci powyżej 6 roku życia

W przypadku dzieci wczesnoszkolnych, nie mamy do czynienia z wszystko lubiącym maluchem, który cieszy się z każdego prezentu. Dzieci powyżej 6 roku życia  mają już ukształtowane gusta i upodobania, zatem warto pytać co w danym momencie interesuje pociechę. dzięki zadanemu sobie trudowi będziemy mieli  pewność, że nasz prezent sprawi wiele radości obdarowanemu i nie trafi w kąt, żeby obrastać kurzem.

W tej kategorii wiekowej możemy dziecku kupić: 
-książkę,
- grę planszową,
- zabawki typu figurki, lalki, koniki.
- zestawy do: robienia slime, do eksperymentów, do szycia, 
- klocki konstrukcyjne, puzzle 3d. 

Jak widzicie wybór jest naprawdę duży. Przy wyborze prezentu na Wielkanoc, kierując się gustem i upodobaniami dziecka możemy sprawić, żeby święta Wielkanocne były dla niego czasem wyjątkowym, pełnym radości.

Artykuł sponsorowany
TOP