poniedziałek, 15 marca 2021

Egmont Polska nagrodzona w KOPD


Konkurs Świat Przyjazny Dziecku to jeden z najstarszych projektów Komitetu Ochrony Praw Dziecka. W tym roku odbyła się jego XIX edycja. Jego głównym celem jest nagradzanie produktów, miejsc i inicjatyw, które wyróżniają się spośród innych, w szczególny sposób wpływając na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz wrażliwość estetyczną dzieci. Wybierając nagrodzone w konkursie projekty i produkty, KOPD pomaga rodzicom  wybierać najlepsze, wartościowe i bezpieczne rzeczy dla dzieci, które przyczynią się do rozwoju ich pociech. W tym roku KODP nagrodziło aż 5 produktów oraz przyznało 1 wyróżnienie  dla wydawnictwa Egmont Polska. 
W kategorii KSIĄŻKI dla dzieci 0- 7 r. ż. nagrodę główną otrzymały trzy serie komiksowe wydane przez Egmont Polska:
MYSZART


Jest to zabawna seria komiksowa dla dzieci, opowiadająca o myszce która ma na imię Myszart. Myszart, mieszka w fortepianie wilka Salieriego, który jest nadwornym kompozytorem samego cesarza Austrii. Nasz główny bohater jest genialnym muzykiem: pianistą i kompozytorem.

Pewnego razu, kiedy Myszart zostaje sam, zaczyna skakać po klawiszach fortepianu grając muzykę, która od dawna siedzi w jego głowie i nie daje mu spokoju. Odgrywaną melodię przypadkiem słyszą przejeżdżający obok cesarz i cesarzowa. Myśląc, że utwór grał nadworny kompozytor Salieri, proszą go o wykonanie tego utworu podczas urodzin cesarzowej. Co z tego wyniknie dowiecie się w pierwszej części komiksu.

W drugiej części komiksu, nasz główny bohater trafia do Wenecji, gdzie odbywa się jego ostatni etap tournee. Po ostatnim koncercie fortepianowym, jaki ma dać nasz uzdolniony muzyk, Myszart ma wracać do swej ukochanej. W pięknej Wenecji wita go uroczyście pan Lopard, który ma się obchodzić z myszką „jak z jajkiem”. Czy rzeczywiście mu się to uda? Co kryje się pod tą dwuznaczną deklaracją?


Malutki Lisek i Wielki Dzik.Główną nagrodę otrzymała również licząca sześć tomów komiksowa seria Bereniki Kołomyckiej Malutki Lisek i Wielki Dzik, która jest rozwinięciem krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji konkursu na komiks dla dzieci imienia Janusza Christy, organizowanego przez wydawnictwo Egmont.

Jest to przepięknie zilustrowana opowieść dla młodszych dzieci o sile przyjaźni łączącej małego liska z wielkim dzikiem. W pierwszym tomie samotnie mieszkający mały lisek poznaje wielkiego dzika i nawiązuje się między nimi nić przyjaźni. W kolejnych komiksach przyjaciele wędrują do krainy Tam, po drodze przeżywając przygody, żeby w kolejnej części znowu wrócić do domu. W każdym z tomów poruszany jest jakiś ważny temat taki jak: przyjaźń, tęsknota, smutek, zaufanie. Autorka nie stroni od trudnych tematów, dzięki czemu komiksy te, oprócz rozrywki, zapewniają najmłodszym tematy do przemyśleń oraz rozmów z rodzicami .

Pamiętniki Wisienki.
Pamiętniki Wisienki To pięciotomowa seria stworzona w 2012 roku przez francuskich twórców, rysowniczkę Aurélie Neyret oraz scenarzystę i autora powieści francuskich dla dzieci i młodzieży Jorisa Chamblaina. To moja ulubiona seria komiksowa jaką kiedykolwiek czytałam. Opowiada o przygodach Wisienki, która na początku serii ma trudne relacje z mamą, kocha pisać i jest bardzo ciekawa otaczającego ją świata. Każda część to oddzielna, bardzo wciągająca historia, oddzielne śledztwo, które prowadzone jest przez Wisienkę i jej przyjaciółki. Rozwiązania tych zagadek są zawsze bardzo ciekawe, intrygujące i pouczające. Serię tą czyta się z zapartym tchem.Klocki konstrukcyjne Cardblocks


W kategorii ZABAWKI dla dzieci w wieku 8- 12 r. ż. nagrodę główną otrzymały ekologiczne klocki konstrukcyjne Cardblocks.
Twórcą klocków jest inżynier ochrony środowiska, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań oraz przyrządów z kartonu i tektury – Piotr Nawracała, a ich produkcja odbywa się w Polsce.

Klocki konstrukcyjne Cardblocks powstają z  tektury typu kraft. Jest to doskonała, ekologiczna alternatywa dla plastikowych zabawek, które często są wykonane ze słabej jakości plastiku. Zabawa tymi niecodziennymi zestawami konstrukcyjnymi stymuluje umysł, zmysły oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną dzieci. Do budowania zaawansowanych figur przestrzennych, modeli budowli oraz innych przedmiotów potrzebny jest czas oraz skupienie, przez to młodzi budowniczy trenują koncentrację i skupienie. Taka forma zabawy uczy cierpliwości i może mieć zastosowanie relaksacyjne dla dzieci, ponieważ do zabawy nimi potrzebne jest wyciszenie się podczas pracy. Takie klocki to również fantastyczne narzędzie do ćwiczenia motoryki małej.

Klocki mają otwartą i elastyczną formułę, dzięki czemu uczą eksperymentowania i szukania rozwiązań, a także nieustannego przekształcania w miarę potrzeb i według własnej wyobraźni. Materiał z którego są zrobione sprzyja młodym artystom do indywidualizacji swoich prac, poprzez możliwość kolorowania ich.

 W sprzedaży jest pięć zestawów klocków Cardblocks: Zestaw podstawowy, Zestaw1, Rotunda, Kopuła oraz Bryły platońskie.Gra strategiczna Papua


Gra PAPUA, autorstwa Grzegorza Rejchtmana, twórcy kultowego już UBONGO, otrzymała nagrodę główną w kategorii GRY dla dzieci 8- 17 r.ż. „PAPUA” to gra rodzinna, w której kluczem do sukcesu jest refleks. Cała zabawa tej gry polega na układaniu połączeń z mostów pomiędzy wyspami, co tylko pozornie wydaje się dość proste. Gra toczy się jednocześnie, dlatego największe szanse na wygrane mają osoby z dobrym refleksem, potrafiące działać pod presją czasu, dla których logiczne myślenie nie jest czymś skomplikowanym.
Spodoba się graczom lubiącym szybkie i stosunkowo proste łamigłówki, ale na najwyższym poziomie trudności zadowoli również graczy szukających mocniejszego i bardziej zaawansowanego treningu umysłowego. – tak o grze PAPUA mówi sam autor, Grzegorz Rejchtman.
Pierwsza gra. Zwierzęta


Wyróżnienie w kategorii GRY dla dzieci 0- 7 r. ż. otrzymała gra z serii Akademia Mądrego Dziecka
Pierwsza gra. Zwierzątka. Gra oparta jest na bestsellerowej serii książek dla dzieci. Wspomaga rozwój intelektualny i poznawczy u dzieci. Mogą w nią grać już dwuletnie dzieci, co czyni ją idealną grą na
rozpoczęcie przygody z planszówkami. TOP