środa, 24 marca 2021

Na końcu języka - JuniorNie ma nic lepszego niż spędzanie wspólnie czasu w gronie rodziny. Żeby ten czas był ciekawy, wesoły warto mieć w domu ciekawe gry imprezowe, które potrafią rozruszać towarzystwo w każdym wieku. Dogrona takich gier dołączyła karcianka na końcu języka - Junior, jest to gra dla dzieci od 5 roku życia.Gra polega na pojedynkach, kto szybciej wymyśli dowolne słowo kojarzące się z obrazkiem na karcie przeciwnika. Jak dochodzi do pojedynków? Należy karty ułożyć w 2 stosy. Gracze biorą po jednaj karcie z dowolnego stosu i kładą je przed sobą jedna na drugiej. Gdy na minimum dwóch stosach graczy pojawi się ten sam wzorek, narysowany na środku karty, odbywa się pojedynek. Gracz musi jak najszybciej podać skojarzenie z rysunkiem, które znajduje się na karcie przeciwnika. Kto poda pierwszy poprawne skojarzenie ten zdobywa punkt w postaci kart. Bądźcie czujni, bo gdy zabierzemy karty z własnego stosu, lub zrobi to przeciwnik, może się okazać, że pojawią się kolejne pojedynki. Uważajcie, bo tutaj refleks to podstawa.

W zestawie znajdują się dwie talie do wyboru. Dodatkowo, żeby urozmaicić grę i  podnieść poziom trudności, znajdziecie karty specjalne, które komplikują trochę pojedynki (szczegóły znajdziecie w instrukcji) 


Jak widzicie to wesoła słowna gra karciana, która umili wolny czas w gronie rodziny, albo na imprezie. W tej grze liczy się refleks i tęga główka, która w mig wymyśli skojarzenia z obrazkami. Oprócz dobrej zabawy, gra świetnie ćwiczy u dzieci szybkie kojarzenie, spostrzegawczość, refleks. Wiadomo, że im częściej coś ćwiczymy tym sprawniej nam to wychodzi, dlatego polecam wam tę grę.

Wiek graczy: +5 lat
Liczba graczy: 3-6 os
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
TOP