wtorek, 30 marca 2021

Basia w zoo - gra wydawnictwa Egmont

Tych rodziców małych dzieci i ich pociech, którzy nie znają Basi jest niewiele. Seria książeczek o Basi to przemiłe opowiadania o dziewczynce w wieku przedszkolnym, jej bracie Franku oraz reszcie rodziny. Seria cieszy się wielką popularnością, dlatego powstała gra na jej podstawie Basia w zoo wydawnictwa Egmont.

Basia w zoo - gra wydawnictwa Egmont


W skład gry wchodzi:

- 36 kafelków zwierząt

- 8 żetonów postaci


Basia wraz z rodziną wybiera się na wycieczkę do zoo, a gracze wędrują tam razem z naszymi bohaterami. Celem wyprawy jest zrobienie jak największej ilości zdjęć napotkanym zwierzętom, ale musicie się strzec, aby nie zrobić dwóch zdjęć takiemu samemu zwierzęciu lub trzech z takim samym tłem. 

Na początku gry rozkładamy zakryte kafelki zwierząt w kwadrat 6x6. Każdy bierze żeton z inną postacią i gracze po kolei odkrywają kolejne kafelki aż do momentu aż gracz sam zrezygnuje z odsłaniania kolejnych kafelków lub skusi. Skuszenie następuje w momencie, gdy odsłoni się dwa kafelki z tym samym zwierzakiem albo trzy kafelki o tym samym kolorze tła. Gdy gracz skusi, nie zbiera odsłoniętych kafelkówGra ta posiada również wariant dla młodszych graczy w wieku 4 lat albo utrudnioną wersję dla dzieci starszych od 6 roku życia. Szczegóły znajdziecie w instrukcji.

Jak widzicie to wariacja na temat bardzo popularnej gry  memory. W standardowej wersji należy odnajdywać pary, natomiast tutaj pary i kafelki o tym samym kolorze tła nie są sprzymierzeńcami graczy. Jedno jednak się nie różni, w obu wersjach dobra pamięć, spostrzegawczość i łut szczęścia to sprzymierzeńcy gracza.

To ciekawa gra dla najmłodszych, ćwicząca koncentrację, uważność, trenująca szare komórki. Jej zasady są bardzo proste, ale walory edukacyjne bardzo duże, dlatego fanom sympatycznej Basi i jej rodzinki polecam tę grę.


Wiek graczy: +4 lat
Liczba graczy: 2-4 os
Wydawnictwo: Egmont
TOP