środa, 3 marca 2021

3 bajeczki przed snem

Które dziecko nie lubi posłuchać ciekawych opowieści o przygodach swoich ulubionych bohaterów zanim zaśnie? Myślę, że nie ma takich dzieci, ponieważ one uwielbiają gdy rodzic czyta bajeczki do zasypiania. Myślę, że właśnie dlatego pojawiła się seria ze świecącą okładką, zawierająca w sobie trzy bajeczki z ulubionymi dziecięcymi bohaterami. W naszej biblioteczce zagościły opowiadania o Tomku i przyjaciołach oraz historie z życia Muminków. Jest to seria przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym wydawnictwa HarperKids. 
3 bajeczki przed snem. Tomek i przyjaciele
Głównym bohaterem tych opowiadań jest dobrze znana ciuchcia o imieniu Tomek oraz jej przyjaciele - inne pociągi. W książce znajdziemy trzy opowiadania:

- Diesel i kaczuszki

- Marudny Kuba

- Użyteczna kolej
Historyjki zawarte w książce są ciekawe, miłe i niosą za sobą ważne przesłania. Z pierwszej bajeczki dzieci dowiedzą się, że być silnym i odważnym nie oznacza, że trzeba być dla innych niemiłym, wręcz przeciwnie lepiej być uprzejmym, wówczas jest się lubianym, nie tracąc na opinii silnego i odważnego, bo nawet najtwardsi mogą pokazywać swoje uczucia. Druga bajeczka opowiada o lokomotywie Kubie, która uważała się za najlepszą, najpiękniejszą i najszybszą lokomotywę ze wszystkich, przez co Kuba zaczął zachowywać się arogancko, nie zważając na pasażerów, których woził. Za karę zawiadowca zakazał mu wożenia ludzi i przydzielił do ciągnięcia wagonów z towarem. Czy zarozumiały Kuba zrozumie swój błąd, czy stanie się na zawsze marudną lokomotywą? Natomiast trzecie opowiadanie mówi o współpracy, wzajemnej pomocy.


3 bajeczki przed snem. MuminkiCo słychać w Dolinie Muminków? Tym razem, każda z tych trzech bajeczek to historyjka detektywistyczna. Muminek i Ryjek wcielają się w postacie detektywów i starają się rozwiązać trzy zagadki. W pierwszej bajeczce poszukują zaginionego słoika dżemu truskawkowego, który zginął z ganku, na którym pozostawiła go mama Muminek. Czerwone ślady, będą naszych detektywów prowadziły od jednego do drugiego podejrzanego, ale czy uda im się w końcu rozwikłać tę zagadkę? Druga historia dotyczy bagażu ciotki Jonki, w którym znajdowały się prezenty dla naszych głównych bohaterów, natomiast zamiast nich i rzeczy ciotki, po otwarciu walizki okazało się, że znajdują się w niej męskie rzeczy i kajdanki. Czy detektywom z Doliny Muminków uda się odzyskać zaginioną walizkę? Natomiast trzecie opowiadanie to historia zaginionych pereł Filifionki. Czy w domu Muminków czai się złodziej? Takie oto detektywistyczne trzy historyjki znajdziecie w książeczce. Jak dla mnie nie niosą one głębszych przesłań dla młodego czytelnika, natomiast będą miłymi opowiadaniami, gdzie dziecko może wcielić się w pomocnika naszych detektywów i przyjemnie spędzić czas z rodzicem. 
Każda z bajek zawartych w książkach jest ani za długa, ani za krótka. Są w sam raz na wieczorne czytanie przed snem. Piękne kolorowe obrazki ilustrujące przygody bohaterów, znajdują się na każdej stronie, a świecąca okładka zachwyci i zaciekawi nie jedno dziecko.


TOP