poniedziałek, 1 lutego 2021

Bądź dzielny pingwinku


Maluchy często boją się wielu rzeczy, które wydają im się straszne, czy też trudne do wykonania. Ten strach często bierze się z obawy przed nieznanymi rzeczami, sytuacjami, lecz kiedy odważymy się i lepiej poznamy to co nas przeraża, często okazuje się, że nasz lęk był nieuzasadniony. Tak też było w przypadku głównego bohatera książeczki pt. Bądź dzielny pingwinku, otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.plJest to ciepła opowieść w formie rymowanej, o najmniejszym pingwinku ze stada, który ma na imię Pip Pip. Lękiem tego malucha jest woda i pływanie w niej, ponieważ według jego wyobraźni jest ona zimna, ciemna, z potworami. Pip Pib boi się również faktu, że może nie umieć pływać. Inne pingwinki śmieją się z niego i nazywają go tchórzem, przez co nasz bohater czuje się bardzo samotny. Kiedy jego koledzy bawią się beztrosko w oceanie wydając radosne okrzyki, smutny Pip Pip musi bawić się całkiem sam. Ze smutkiem temu przygląda się jego mama, która postanawia, wspierając go i okazując mu miłość, pomóc mu w przezwyciężeniu jego lęku. Dzięki niej, nasz mały bohater postanawia być dzielny i skacze do wody. Okazuje się, że pływanie nie jest straszne, wręcz przeciwnie, to wspaniała zabawa dla pingwinka.
Bądź dzielny pingwinku to pięknie zilustrowana, mądra i wzruszająca historia, o pokonywaniu własnych lęków, która pomoże nabrać poczucia własnej wartości oraz pewności siebie, każdemu maluchowi, który czegoś się boi. 

Uwierz w siebie i swoje możliwości, nie bądź sam ze swoimi problemami, szukaj wsparcia gdy jest Ci trudno - takie oto piękne przesłanie zawiera książka Bądź dzielny pingwinku.

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP