poniedziałek, 22 lutego 2021

Mali Wielcy. Astrid Lindgren

 Mali Wielcy. Astrid Lindgren otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to jedna z propozycji w serii Mali Wielcy. 
Opisują one niezwykłe historie wybitnych ludzi: nauki, sztuki, polityki, biznesu, których postacie, osiągnięcia, zna cały świat. Ich czyny inspirują kolejne pokolenia do podążania za własnymi marzeniami, ideałami. Wszystkie z tych książek są wyjątkowe, natomiast ja chciałabym wam przedstawić jedną z nich, opowiadającą o losach znanej na świecie szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren.
Z książki dowiadujemy się jak wyglądało dzieciństwo pisarki, w jakim wieku odkryła przepiękny świat wyobraźni zawarty w książkach dla dzieci, poznamy jej buntowniczą naturę wieku nastoletniego, pierwszą pracę, oraz losy pisarki, gdy stała się osobą dorosłą.  Książka odpowiada również na pytanie jak to się stało, że powstała postać Pipi Pończoszanki i kto ją wymyślił. Dokładnie. To nie osoba pisarki wpadła na ten pomysł. Kto to był? Tego dowiecie się oczywiście z lektury książki.Seria ta przeznaczona jest dla czytelników w wieku przedszkolnym, dlatego treść oraz sposób przekazania informacji jest bardzo prosty, zrozumiały. Tekstu nie jest dużo, natomiast idealnie komponuje się z przepięknymi ilustracjami, dzięki którym nie można się oderwać od tej książki. Już okładka przykuwa wzrok potencjalnego czytelnika, zachęcając do zajrzenia do środka.


Postacie, które zostały wybrane do tej serii, mają na celu pokazanie najmłodszemu pokoleniu, że warto wierzyć w siebie, podążać za marzeniami, spełniać się w tym co się lubi robić i nigdy się nie poddawać. To bardzo wartościowa lektura, którą trzeba mieć w swojej biblioteczce.

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.
TOP