poniedziałek, 16 września 2019

Książka Gruffalo + Konkurs

Zanim dostałam książkę Julii Donaldson Gruffalo, wieść o jej wznowieniu krążyła już po sieci od jakiegoś czasu. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, ponieważ jest to książka, która została opublikowana 20 lat temu i stała się światowym bestsellerem, a w Polsce nie można było jej od jakiegoś czasu dostać. Wydawnictwo Tekturka, nazwę ich łowcami perełek, postanowiło wydać tę niezwykłą książkę dla najmłodszych czytelników, z czego świadomi rodzice byli bardzo zadowoleni.


Dlaczego Gruffalo jest tak niezwykłą książką? Jest to rymowana opowieść o małej myszce, która sama wędruje po lesie, napotykając zwierzęta, które chcą ją zjeść. Myszka choć mała, okazuje się mieć wielki, sprytny umysł. Wymyśla strasznego potwora Gruffalo, którym straszy napotkane zwierzęta. Po pewnym czasie sama na swojej drodze spotyka tego strasznego potwora Gruffalo, który również chce ją zjeść. Jak tym razem myszka wybrnie z kłopotu? Czy jej bystry umysł wpadnie na pomysł jak poradzić sobie z prawdziwym Gruffalo? Tego dowiecie się z książki.


Książka Gruffalo wpada w ucho młodemu i starszemu czytelnikowi, dzięki swoim płynnym rymom, natomiast zabawne ilustracje Axela Schefflera są jak kropka nad i świetnie uzupełniając zabawny, mądry tekst bajki. Dzięki tym dwóm elementom ta książka stała się hitem literatury dziecięcej na całym świecie.


Za rymowanym opowiadaniem kryje się mądre przesłanie, że nie siła mięśni się liczy tylko bystrość umysłu. Nie ważne jak silni fizycznie będziemy, ponieważ gdy będziemy postępować sprytnie i mądrze poradzimy sobie w każdej sytuacji, nawet tej najtrudniejszej. Bajka ta jest również dobrym przykładem dla dzieci, że nie wolno ufać obcym osobom, bo nie każdy ma w stosunku do nas dobre zamiary.Jeżeli macie przedszkolaka w swoim domu lub rodzinie, ta książka powinna zagościć na stałe w  waszej biblioteczce.

Zapraszam na KONKURS w którym możecie wygrać książkę Gruffalo.

Konkurs odbywa się na naszym koncie na ISTAGRAMIE o TUTAJ 


TOP