środa, 18 września 2019

Nierozłączki - wydawnictwo Egmont

Pestka to szalona dusza towarzystwa, z krótkimi potarganymi włosami, której wszędzie jest pełno i głośno. Lilka to cicha, spokojna panienka z elegancko ułożoną fryzurką, którą często można zobaczyć z książką i która zawsze wszystko wie. Co je łączy? Według nich nic, tylko to, że Lilka zamieszkała naprzeciw domu Pestki. Obie uważają, że nigdy się nie zaprzyjaźnią. Są przecież tak różne.


Pewnego dnia Pestka robi psikusy swojej starszej siostrze i wpada w kłopoty. Nie wie, gdzie ma się schować, gdy niespodziewanie z pomocą przychodzi jej Lilka. Okazuje się, że tak na pozór różne od siebie dziewczynki, tak naprawdę są bardzo do siebie podobne i obie uwielbiają przygody, a wyglądająca na nudną Lilka kryje w sobie wiele tajemnic. Od tej chwili nawiązuje się przyjaźń pomiędzy dziewczynkami i przeżywają one wiele niesamowitych przygód, które zostały opisane jak na razie w czterech książkach:" Lilka i Pestka", "Duch, który musiał odejść", "Lilka i Pestka biją rekord świata", "Heca z opiekunką"
Każda książka to oddzielna przygoda, szalonych dziewczyn, których wyobraźnia nie zna granic. W pierwszej części książki pt. Lilka i Pestka okazuje się, że spokojna Lilka chce zostać czarownicą. Ma starą księgę czarów, którą dostała od ciotki i wraz z Pestką postanawiają rzucić zaklęcie na Ankę, starszą siostrę Pestki. Co z tego wyniknie? Czy rzucanie zaklęcia się powiedzie?W drugiej części pt. Duch, który musiał odejść Lilka w damskiej toalecie widzi ducha. Wieść ta rozchodzi się lotem błyskawicy po wszystkich uczniach klasy drugiej, którzy z przerażenia nie chcą chodzić do tej toalety. O duchu dowiadują się nauczyciele. Lilka z Pestką postanawiają odesłać tą zjawę w zaświaty. Jak to zrobią? Co z tego wyniknie? Tego dowiecie się oczywiście z książki, a będzie się działo :)


Trzecia część, której premierę mamy dzisiaj pt. Lilka i Pestka biją rekord świata to opowiadanie, w którym nauczycielka dziewczynek, bo tak się akurat złożyło, że również uczą się w jednej klasie, przyniosła Pestce książkę o najdziwniejszych rekordach  świata. Dziewczynkę bardzo wciągnęła ta lektura, bo lubi wszystko co szalone, czyli np. wkładanie do buzi ponad 200 słomek. Dziewczynka chciałaby pobić któryś z tych rekordów takich jak ilość słomek w buzi, kręcenie ponad 80 hula hop,  chodzenie na rękach kilkaset kilometrów, robienie kilkudziesięciu gwiazd, czy też jedzenie skorpionów, lecz te wszystkie rekordy są dla niej zdecydowanie za trudne. Czy Pestka znajdzie jakąś dziedzinę w której mogłaby pobić rekord świata i co ma do tego książka o Mary Anning, która jako pierwsza odkopała szkielet dinozaura i co z tego wszystkiego wyniknie?Czwarta część pt. Heca z opiekunką to równie wesoła, o zaskakujących zwrotach akcji książka, w której Pestka i Lilka przeżywają przygodę. Tym razem Pestka spotyka na podwórku inną koleżankę, która mieszka kilka domów dalej i która oznajmia, że ma wielką górę piasku. Dziewczynki wraz z innymi dziećmi wpadają na pomysł, żeby zrobić z niej wulkan. W pewnym momencie Pestkę woła jej mama i oznajmia, że ona z tatą wychodzą do teatru a Pestka zostanie z opiekunką, ale nie tą co zwykle. Nową opiekunką okazuje się starsza siostra Pestki, Anka. Jak wiecie dziewczynki lubią sobie podokuczać. Co się wydarzy podczas nieobecności rodziców i dlaczego Anka stwierdzi, że już nie chce być więcej opiekunką :D Tego dowiecie się z książki.


Seria przygód Nierozłączki wydawnictwa Egmont to wciągające książki przygodowe dwóch na pozór różnych, ale jednak tak podobnych do siebie szalonych, z niesamowitą wyobraźnią dziewczynek, które przypadek połączył ze sobą silną więzią przyjaźni na dobre i na złe. Opowiadania są pełne humoru, niespodziewanych zwrotów akcji, zabawnych sytuacji. 
Książki uczą również, że nie należy oceniać ludzi po pierwszym wrażeniu. Często to co nam się wydaje zupełnie nie ma odniesienia do prawdziwego życia i prawdziwej osobowości danej osoby. Z pozoru dwa odmienne charaktery mogą świetnie się dogadywać, ale jest jedna zasada, wzajemnego szacunku i słuchania siebie nawzajem, bo na tym polega prawdziwa przyjaźń.Na hasło: superdzieciaczki otrzymacie zniżkę 40% na książki z tej serii :) Promocja trwa od 18.09 do 30.09.2019r.  https://egmont.pl/seria/NIEROZLACZKI,s,16378883?utm_source=superdzieciaczki&utm_medium=baner&utm_campaign=nierozlaczki20190918

TOP