poniedziałek, 9 września 2019

Uczę się pisać, liczyć, angielskiego - wydawnictwo Egmont.

Maluchy powędrowały już do przedszkoli, w których pomału będą się uczyć literek, cyferek, może będą również uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego. Niestety od jakiegoś czasu w przedszkolach nie można dzieci uczyć pisać literek, ani uczyć czytać, dlatego na rodzicach leży duża odpowiedzialność. To my chcąc, aby nasze dzieci miały łatwiejszy start w szkole musimy poświęcić im trochę czasu i potrenować z nimi naukę pisania i liczenia oraz angielskiego. Na całe szczęście przychodzi nam z pomocą wydawnictwo Egmont, które w swojej ofercie ma zeszyty ćwiczeń Uczę się pisać, Uczę się liczyć, Uczę się angielskiego.


Seria ta łączy ze sobą naukę oraz zabawę. Żeby zachęcić dzieci do wypełniania ćwiczeń, każdy zeszyt to inny bohater z bajek. Młodzi fani Boba budowniczego, Superbohaterów, My Little Pony czy też innych bajek, chętnie dołączą do drużyny Boba, zrobią zadania w świecie Ponyville itd. 

W zeszytach ćwiczeń Uczę się liczyć znajdują się zadania rozwijające motorykę małą, czyli dłoni. Przedszkolaki będą musiały pisać cyfry po kropeczkach, dzięki czemu nauczą się cyferek oraz poćwiczą sprawność dłoni. Będą musiały kolorować obrazki według cyferek, naklejać odpowiednie naklejki, liczyć narzędzia, wędrować cyferkowymi labiryntami itd.
W zeszytach ćwiczeń Uczę się pisać, przedszkolaki będą musiały kolorować literki, ćwiczyć pisanie szlaczków, bo to właśnie od nich zaczyna się nauka pisania literek, pisać literki po wzorze, kolorować rysunki według instrukcji literkowej, naklejać naklejki, pokonywać labirynty literkowe i wykonywać wiele innych zadań.

W zeszytach ćwiczeń Uczę się angielskiego, dzieci muszą już umieć pisać i czytać, dlatego są to ćwiczenia dla ciut starszych przedszkolaków. Tutaj dzieci poznają nowe słówka, podążając labiryntem utworzą angielskie nazwy, będą musiały uzupełniać zdania, z pomieszanych literek tworzyć wyrazy, poznają miesiące, również i tutaj znajdują się zadania z naklejkami.


Od lat powtarzam, że najlepiej uczyć się poprzez zabawę, a jeszcze lepiej jeżeli robimy to wspólnie ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek, dlatego myślę, że warto przyjrzeć się bliżej tym zeszytom ćwiczeń.
TOP