wtorek, 24 stycznia 2017

Super Quiz Pieniądze - Kapitan Nauka

SuperQUIZ Pieniądze to nowość od Kapitan Nauka. Szczerze powiedziawszy nie wiedziałam czy taka tematyka może zainteresować moją córkę. Gdyby zaproponowano mi np. piłkę nożną to byłabym pewna, że Patrycji się spodoba, ale finanse. Skoro się nie boją moich surowych i zawsze prawdziwych recenzji, to czemu nie :)

SuperQUIZ Pieniądze - Kapitan Nauka, zawiera ciekawostki, a raczej podstawowe pojęcia dotyczące finansów (szeroko pojętych)opisane w interesujący sposób. Oto przykładowe pojęcia, z którymi możemy się zapoznać w quizie:

 • Płacidła
 • Barter 
 • Banknot
 • Waluta
 • Popyt, podaż
 • Konto bankowe
 • Praca i płaca
 • Ubezpieczenie społeczne
 • Budżet domowy
 • Materialista
 • Oszczędzanie
 • Giełda
 • Kredyt
 • Podatki
Każde pojęcie jest wytłumaczone w bardzo przystępny sposób, tak aby minimum 7 latki mogły zrozumieć te trudne, nawet dla niektórych dorosłych, pojęcia i umieć je zastosować w realnym życiu. Dzieci mogą się dowiedzieć, skąd się wzięły pieniądze, jak je obecnie zdobyć, co z nimi robić gdy mamy ich za dużo, oraz gdzie możemy pożyczyć gdy nam ich zabraknie. Dziecko dowie się również, że od pożyczonych pieniędzy trzeba zapłacić odsetki oraz, że nie u każdego warto pożyczać. Dowie się również co zrobić, aby nie trzeba było sięgać po pożyczki, czyli co to jest budżet domowy.  


Do każdego pojęcia z tyłu znajdziemy pytania kontrolne, sprawdzające czy zapamiętaliśmy i zrozumieliśmy dane pojęcie.Chyba nie doceniłam mojej córki i jej szerokich zainteresowań. Gdy tylko zauważyła przesyłkę, zaczęła czytać z zainteresowaniem. Najważniejsze jest to, że nie tylko czyta, ale również rozumie co czyta.


Przygotowując ten post, spytałam się mojego 6 klasisty, czy w szkole przerabiali takie pojęcia, które pojawiają się w tym quizie. Okazuje się, że NIE. Szok.

W dzisiejszych czasach już od małego powinniśmy edukować dzieci w tej sferze życia. Nie wystarczy nauka monet. Zatem taka pomoc naukowa bardzo przyda się każdemu rodzicowi.

Kapitan Nauka nie zawiódł mnie już po raz kolejny. Poprzednio ćwiczyliśmy logiczne myślenie, teraz dzieci miały okazję poznać tak szeroką dziedzinę nauki jaką są finanse :)

SuperQUIZ Pieniądze wydawnictwa Kapitan Nauka można znajdziecie TUTAJ.

20 komentarzy

 1. Też mamy ten quiz ale jeszcze się z nim nie zapoznałyśmy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. super jest tan quiz ! :) są takie cosie dla 3 latków może ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są, ale nie koniecznie takie. Polecam zajrzeć na stronę. Link w poście :)

   Usuń
 3. Niestety często jest tak, że szkoła nie uczy tego, co naprawdę przyda nam się w życiu... Dlatego warto inwestować w takie propozycje i samemu uczyć dziecko podstaw życia, żeby od najmłodszych lat miało pojęcie co i jak. Dzięki temu łatwiej będzie wejść w dorosłe życie. A może nie łątwiej, ale z większą świadomością. Pozdrawiam ciepło :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak samo sobie pomyślałam, ale już nie chciałam tego pisać.

   Usuń
 4. Kapitan Nauka to fajna marka produkująca naprawdę interesujące produkty dla dzieci- chyba zabrzmiało jak reklama ;) ale serio tak uważam, ale...ta pozycja zupełnie nie wpasowała się w gusta mojego juniora...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo jest mało rozrywkowa, ale bardzo przydatna edukacyjnie :)

   Usuń
 5. Mnie również jeszcze serie tego wydawnictwa nie zawiodły. ;) P ten quiz z pewnością sięgniemy za kilka lat. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawet nie wpadłabym na to, że są gry edukacyjne o tematyce finansów. Honoraria, że zagadnienia które porusza quiz są nieraz trudne dla dorosłego. Jeśli dziecko przejawia ciekawość, czemu nie? :) pozdrawiam, Mamatywna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo przydatny quiz, szczególnie w tych czasach, kiedy mamy tyle różnych mediów, możliwości, banków, ofert - często my dorośli mamy problem, żeby się w tym odnaleźć, a co dopiero dziecko. Dobrze, żeby od małego wiedziało jak poruszać się w świecie finansów.

  OdpowiedzUsuń
 8. super zabawa, nie znałam tego, dzięki :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Finanse to bardzo ważna sfera naszego życia, dobrze zaznajomić dzieci z tajnikami związanymi z pieniędzmi . Przyda się na przyszłośc.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kochamy miłością wielką Kapitana Naukę :-) Choć akurat tych Quizów nie mieliśmy bo dzieci jeszcze za małe

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak sobie myślę, że dzieci dzieciom, ale ja sama bym z takiego "przybornika" skorzystała ;) :D Wstyd się przyznać, ale nie mam za wiele wiedzy o "obrotem pieniądza"... ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Od dawna obserwuję recenzje na temat różnych zagadek od Kapitana Nauki i jestem pewna, że w naszym domu również ich nie zabraknie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Temat pieniędzy jest bardzo ważny, a jednoczesnie ciężko wszystko wytłumaczyć dzieciom. Super, że powstał taki quiz

  OdpowiedzUsuń
 14. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją SuperQuiz Pieniądze oraz autorskimi kreatywnymi pomysłami na wykorzystanie pakietu.
  http://www.zabawyzarchimedesem.pl/matematyka-jest-piekna/abc-ekonomii-dla-dzieci/

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP