wtorek, 16 listopada 2021

Wodne czary-mary

Wodne czary-mary to seria, która ukazała się nakładem wydawnictwa HarperKids. Przeznaczona jest dla maluchów i dzieci w wieku przedszkolnym.  Jest to połączenie książeczki z malowanką, dzięki czemu maluchy mogą aktywnie uczestniczyć w jej czytaniu. W naszej biblioteczce zagościły kolejne dwa tytuły z tej serii: Bing oraz Cocomelon. Wodne czary-mary


Wodne czary-mary to książeczki kartonowe z zaokrąglonymi rogami, zaopatrzone w flamaster na wodę. Każda z nich to inna historyjka, podczas której czytania dzieci mają za zadanie odkrywać obrazki, poprzez ich malowanie pisakiem wodnym. Książeczka, której głównym bohaterem jest Bing opowiada jak nasz przemiły króliczek spędza piękny dzień.


Na początku bohater wyrusza z Sulą na piknik, używając magicznego mazaka na wodę, mały czytelnik zobaczy, co wzięli ze sobą. Następnie do Binga przychodzi gość, później wraz z naszym bohaterem maluchy zrobią koktajl, pójdą na spacer itd. Na każdej ze stron dzieci znajdą białe plamy, które po pokolorowaniu magicznym mazakiem zmienią się w kolorowe obrazki, które uzupełniają przedstawione na obrazkach historyjki.

Głównym bohaterem bajki Cocomelon jest J.J. i jego rodzeństwo. W tej książeczce, kolorując białe obrazki, dzieci przeniosą się z nimi na plażę, na wieś, do przedszkola, wyruszą na przygodę, czy też dowiedzą się jakimi zabawkami bawił się maluch. Na każdej stronie znajdziemy zadania do wykonania takie jak policzenie czerwonych balonów, tylko wcześniej trzeba kilka z nich pomalować i przekonać się jaki mają kolor, policzyć ile okrętów jest w wannie, powiedzieć z jakimi zwierzątkami przyjaźni się J.J itd.1Obrazki z białych plam pojawiają się pod wpływem kontaktu z wodą i znikają gdy wyschną. Taką zabawę można powtarzać wielokrotnie i mamy pewność, że nasze maluchy nie popiszą się trudnościeralnymi zwykłymi mazakami, ani nie pomalują wszystkiego wokół. Taka zabawa jest miła i bezpieczna i bardzo podoba się maluchom.

TOP