środa, 17 listopada 2021

Nowa praca Świętego Mikołaja

 Wyobrażacie sobie sytuację, że Święty Mikołaj traci pracę? Po cóż komuś taki pracownik jak Mikołaj, skoro technika tak bardzo się rozwinęła, a koszty w dobie kryzysu trzeba ciąć. Skoro poczciwy Święty Mikołaj stracił swoją pracę, więc co on będzie teraz robił? Tego akurat dowiecie się z książki Nowa praca Świętego Mikołaja otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


Zacznijmy od początku, czyli jak to się stało, że Święty Mikołaj stracił pracę. Według autora książki nasz bohater był pracownikiem sezonowym, zatrudnionym w Poczcie Ogólnoświatowej. Gdy nastały czasy kryzysu, zaczęto szukać oszczędności i nieczuły dyrektor postanowił zwolnić Mikołaja, który dla niego był bezwartościowym pracownikiem, którego mogły zastąpić drony. Na dodatek, tenże sam dyrektor, kazał niszczyć wszystkie listy, które nie zawierały w sobie próśb o materialne prezenty, więc nigdy one nie docierały do Mikołaja. Gdy nasz bohater został zwolniony zaczął szukać pracy z ogłoszeń w gazetach. Takim to sposobem starał się o posadę kelnera, animatora do dzieci, aż w końcu otrzymał posadę w MPO i zajmował się wywożeniem posegregowanych śmieci. Również w tej firmie znalała pracę Befana (czarownica roznosząca prezenty we Włoszech). Pewnego dnia Mikołaj wpadł na pomysł, żeby zbierać butelki plastikowe i inne tego typu rzeczy i robić z nich prezenty i samemu rozwozić je dzieciom na świecie. Czy uda się zrealizować Mikołajowi i Befanie ten pomysł? Kim była Becia i co miała wspólnego z niedostarczanymi Mikołajowi listami? Czy marzenie Beci, żeby spotkać Świętego Mikołaja się spełni?
Nowa praca Świętego Mikołaja to dość nietypowe opowiadanie świąteczne, które zaskoczyło mnie. Mikołaj jako pracownik korporacji? Pracownik sezonowy, który ma tylko dwa renifery, bo musi oszczędzać, który na dodatek zostaje zwolniony ze swojej posady? Gdzie magia świąt, gdzie Rudolf, gdzie skrzaty i fabryka zabawek? Tutaj niczego takiego nie będzie, dlatego moim zdaniem jest to książka dla już ciut starszych dzieci, takich w wieku, gdy czyta się już Mikołajka. Osobiście mam w stosunku do niej mieszane uczucia. Z jednej strony pokazany jest obraz bezdusznej firmy, która zatrudnia Mikołaja, lecz z drugiej strony Mikołaj obronił się i wyszedł z sytuacji całkiem pomysłowo... .

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl.

TOP