wtorek, 30 listopada 2021

Stella - Dixit UniverseCzy są wśród was pełni wyobraźni poszukiwacze gwiazd, którzy kochają skojarzenia z pełnych dwuznaczności kart. Jeżeli tak, to zapraszam was w podróż po nieboskłonie po gwieździstą przygodę wraz z grą wydawnictwa Rebel - Stella. Jest to gra rywalizacyjna osadzona w Uniwersum Dixita, w której gracze interpretują ponownie szukają wspólnych skojarzeń.
W skład gry wchodzi:

- plansza

- 84 karty Dixit

- 96 kart haseł

- 4 karty haseł "Odkrywanie świata"

- 10 kart haseł do samodzielnego uzupełnienia

- 6 żetonów latarni

- 4 znaczniki rundy

- pionek zwiadowcy

- 6 tablic suchościeralnych

- tablica suchościeralną z tabelą wyników

- 6 pisaków i 6 ściereczek

Celem gry jest zdobycie jak największej ilości gwiazd podczas 4 rund. Jak to zrobić? Na początek należy wyłożyć planszę, karty haseł oraz z 15 kart Dixit rozłożyć w 3 rzędy po 5 kart. Podczas każdej rundy gracze w tajemnicy łączą kilka kart z ilustracjami, które kojarzą im się z odsłoniętą kartą hasła. Każdy na swojej karcie zaznacza te karty. Jeśli graczowi uda się wybrać te same karty co inni gracze, stworzy iskrę zapewniającą punkty. Istotna jest także kolejność, w której wskazywane są karty, jeden malutki błąd i odpadasz z punktowania w tej rundzie! Gdy dana runda się zakończy, gracze podliczają punkty zdobyte w danej rundzie i grają kolejną taką rundę od początku. Szczegóły rozgrywki znajdziecie w instrukcji.

Bardzo lubię grę Dixit, dlatego tak bardzo czekałam na Stellę i nie rozczarowała mnie. Jest to bardziej rozbudowana gra polegająca na skojarzeniach bazujących na naszej wyobraźni. Przepiękne karty Dixit są, jak zwykle, niejednoznaczne, dające szerokie pole do popisu naszej kreatywnej ich interpretacji, aczkolwiek tutaj musimy trochę pohamować własną wyobraźnię i pomyśleć jak mogą myśleć inni gracze, jakie mogą mieć skojarzenia z danym hasłem. Bardzo ciekawa, pięknie wydana gra dla całych rodzin. Koniecznie musicie ją mieć.

Wiek graczy: +8 lat
Liczba graczy: 3-6 os
Wydawnictwo: Rebel
TOP