poniedziałek, 15 listopada 2021

Mały atlas kotów i kociaków

 Mały atlas kotów i kociaków otrzymany z księgarni TaniaKsiążka.pl to już czwarte dzieło Ewy i Pawła Pawlaków. Tym razem jego motywem przewodnim są koty i kociaki, czyli wieka miłość autorów. Wcale się im nie dziwię, bo większość lubi te słodkie puchate zwierzaki.Mały atlas kotów i kociaków to przepięknie zilustrowany opis rożnych ras kotów połączony z krótkimi opowiadaniami. W książce tej poznamy takie kocie rasy jak: norweski leśny, devon rex, maine coon, ragdoll, rosyjski niebieski, syjam, bengalski, japoński bobtail, brytyjski krótkowłosy, abisyńczyk, ale najwięcej opisanych jest w książce tak zwanych dachowców, czyli kotków różnorasowych (to takie kocie kundelki). 
Możemy tutaj zaobserwować wielkie umiłowanie autorów do dachowców, gdyż opisują je aż osiem razy, wymieniając dachowca białego, czarnego, biało-czarnego, popielatego, rudego itd.
 Każdy z tych kotków, rasowy czy też nie, to osobna historia z życia. Jeden jest bohaterem książki, inny to kot Danusi czy też Hani, inne z opisanych to kotki samych autorów. Każdy z nich ma swoje imię i swoją własną niepowtarzalną historię, dlatego ten atlas jest tak wyjątkowy, ponieważ nie są to suche informacje, lecz opowieści z życia połączone z opisem danego kotka, czyli konkretnej rasy.

Opisując tę książkę należy zwrócić uwagę na szatę graficzną. Jest to połączenie bardzo ciekawych ilustracji z realistycznymi rysunkami danego kota oraz przy większości kotków znajdziemy  zdjęcie, tego konkretnego kotka opisywanego przez autorów. Dzięki takiemu połączeniu mamy bajkową książeczkę dla dzieci z ilustracjami jakie powinny pojawić się w atlasie. Książka jest piękna, mądra i nietuzinkowa, dlatego myślę, że warto aby pojawiła się w biblioteczkach waszych maluchów.


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl.

TOP