poniedziałek, 8 listopada 2021

Sen - edycja jubileuszow

Sen - edycja jubileuszowa to nowa wersja kultowej już gry karcianej od Wydawnictwa Nasza Księgarnia o tym samym tytule. Dziś mam przyjemność wam ją przedstawić. Jest to propozycja dla graczy od 8 roku życia, czyli tych ciut starszych i takie też są jej klimaty.  W grze przenosimy się do świata snu, ale czy ten sen zawsze jest miły i przyjazny? Niestety nie. Często do świata sennych marzeń wkradają się koszmary w mrocznych krainach pełnych kruków. Chyba nikt nie lubi śnić koszmarów, dlatego dobrze jest się ich pozbyć. Taki jest również cel gry Sen - edycja jubileuszowa Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

W skład gry wchodzą:
-56 kart krain ze snówKarty przedstawiają krainy ze snów, od tych przyjaznych, aż po te najbardziej mroczne. Na każdej karcie jest podana ilość kruków, która znajduje się w danej krainie. Najmniejsza ilość to oczywiście 0. Największa to 9 kruków. Każdy gracz otrzymuje 4 karty z których może podejrzeć tylko dwie. Wymieniając swoje karty, albo innym graczom (karty specjalne) staramy doprowadzić do stanu w którym nasz sen ma jak najmniej kruków. Gdy uważamy, że jest ich mało mówimy POBUDKA i dana tura się kończy. Wówczas wszyscy gracze odwracają swoje karty snów i liczą ile mają na nich kruków. Jeżeli osoba, która powiedziała pobudka nie ma najmniejszej liczby kruków za karę dolicza sobie 5 punktów do wyniku, natomiast jeżeli będzie miał najmniej kruków to wpisuje sobie wynik 0. Na kartce należy zapisać wyniki danej tury. Gra toczy się aż jeden z graczy uzyska 100 punktów. Wygrywa osoba, która ma najmniej punktów, czyli jej sny były najbardziej przyjazne i pozbawione złych kruków.
 Wersja ta ma jeszcze dodatkowe cztery warianty rozgrywki. Jeżeli posiadacie podstawową grę Sen, możecie połączyć je w jedną.
Sen - gra karciana Wydawnictwa Nasza Księgarnia to ciekawa propozycja gry towarzyskiej, przy której nie sposób się nudzić. W tej grze trzeba mieć dobrą pamięć, być skupionym i najlepiej nie dać po sobie poznać, jaką kartę wzięliście do swojej gromadki.


Nie dość, że bardzo miło można przy niej spędzić czas w gronie rodziny, lub przyjaciół, to na dodatek jej karty, również z edycji jubileuszowej zachwycają bardzo ciekawą grafiką.
Wiek graczy: 8-108 lat
Liczba graczy: 2 - 5 os.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dziękuję za egzemplarze recenzenckie wydawnictwu Nasza Księgarnia
TOP