poniedziałek, 22 listopada 2021

Czy będziesz moim przyjacielem?

Czy będziesz moim przyjacielem? to już szósta część z serii Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham wydawnictwa HarperKids. Cóż tym razem wydarzyło się ciekawego u miłych zajączków?  Czy będziesz moim przyjacielem?


Tym razem spotykamy Małego Brązowego Zajączka oraz Dużego Brązowego Zajączka w momencie, gdy starszy zajączek jest bardzo zajęty i nie może pobawić się z małym zajączkiem. Tym razem nasz maluch postanowił pobawić się sam. Za zgodą Dużego Brązowego Zajączka biegnie szukać przygód. Napotyka kałużę w której widzi "drugiego ja", następnie napotyka swój cień, który również jest jego drugim ja, aż do momentu, gdy dociera do Chmurnego Wzgórza na którym spotyka białego zajączka o imieniu Mgiełka. Chce ona, żeby został on jej przyjacielem i razem się z nią bawił. Jak myślicie, czy Mały Brązowy Zajączek zgodzi się na propozycję Mgiełki? Czy również pragnie mieć przyjaciółkę do wspólnych zabaw, do miłego spędzania czasu? Myślę, że odpowiedź jest oczywista.

Czy będziesz moim przyjacielem to, jak sam tytuł mówi, opowieść o zawieraniu przyjaźni. Książka pokazuje jak dobrze mieć kogoś takiego jak przyjaciel, czy też przyjaciółka. Jak wspaniale jest mieć miłego towarzysza do wesołej wspólnej zabawy. Osobiście myślę, że książka powinna również pokazywać, że przyjaciel powinien być na dobre i złe, tego mi brakuje w niej. Tutaj pokazane są tylko te dobre chwile, wesołej zabawy bez konfliktów, bez sytuacji, gdy przyjaciel pomoże nam w trudnej sytuacji itd. Ogólnie bardzo podoba mi się ta książka, jak cała ta seria, lecz akurat w tym wypadku trochę bym do niej dodała.

TOP