Zapraszam na przegląd książek dla czytelników starszych, fanów Jeżycjady oraz miłośników pięknych opowieści świątecznych.
Złota gwiazdkaŚwięta zbliżają się wielkimi krokami, a Antek, główny bohater książki, nie może się doczekać kiedy z tatą i starszą siostrą pojadą do cioci, gdzie już jest jego mama z nowonarodzonym braciszkiem. Antek cieszył się na wyjazd do wujostwa i przygotowania do świąt, ale na miejscu okazuje się, że mama już nie ma dla niego tyle czasu co kiedyś, przez co chłopiec czuje się odsunięty, mniej kochany i niepotrzebny. Jedyna rzecz, która go cieszy to to, że spadł śnieg. Podczas jednej z samotnych wycieczek chłopiec dostrzega w lesie pewien tajemniczy ślad. Czy uda mu się odkryć, dokąd prowadzi? Kim będzie jego nowa znajoma? Czy te święta będą jeszcze radosne dla niego?


To pełna ciepła opowieść, która pokazuje jak z perspektywy dziecka trudne jest przywitanie w rodzinie nowego członka rodziny, który nagle odbiera mu uwagę i zainteresowanie. Jest to przestroga, dla wielu rodziców, którzy zapominają co może czuć w takiej sytuacji starsze dziecko i często zamiast porozmawiać, odstawiają starsze dziecko na boczny tor.


To mądra, wartościowa książka, która oprócz klimatu świątecznego porusza bardzo ważny temat jakim jest pojawienie się nowego dziecka w rodzinie.Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę.
To już druga część w której autorka, Małgorzata Musierowicz pisze komentarze wyjaśniające różne sprawy zawarte w jej serii książek pt. Jeżycjada. Pierwsza część była bardzo gruba, więc skąd pojawienie się jej drugiej części? Jak sama autorka pisze druga część powstała, ponieważ chce pobyć z czytelnikami dłużej, wyjaśnić kwestie, których dzisiejsi młodzi czytelnicy nie zrozumieją czytając wczesne części tej serii. Jak wiemy książki pisane są od wielu lat, gdy czasy były zgoła inne niż teraz.

W książce znajdziemy alfabetycznie ułożone hasła dotyczące bohaterów książek oraz miejsc, które możemy znaleźć w serii. Jest to również książka pełna wspomnień z życia autorki, która dużo opowiada o swoim domu rodzinnym, mamie, bracie oraz mężu i dzieciach. Zaprasza czytelników do poczucia atmosfery jej rodzinnego domu, którą wspaniale uzupełniją archiwalne listy, skarby, zdjęcia. Tych ostatnich jest zresztą w książce dużo.

Oprócz pięknych wspomnień "Na Jowisza" to mnóstwo ciekawostek oraz różne opowieści z życia autorki takie jak spotkania z fanami Jeżycjady. Oprócz zdjęć w tej książce znajdziemy rysunki autorki, fragmenty z książek. Warto również dodać, że książka powstała przy współpracy córki autorki - Emilii Kiereś.

TOP