piątek, 3 grudnia 2021

Mysia dolina. Zaginiona księga


Chciałabym wam dzisiaj przedstawić kolejną propozycję nowego wydawnictwa Bookolika które właśnie wchodzi na rynek literatury dziecięcej. Tym razem jest to książka dla dzieci od 5 roku życia pt. "Mysia Dolina. Zaginiona księga".
“Mysia Dolina. Zaginiona księga” wydawnictwa Bookolika to powieść, która przenosi nas do Mysiej Doliny w której żyje społeczność myszek, a wśród nich jest archiwistka Mo, która spisuje losy mieszkańców. Przejęła ona swą funkcję po Hugo, który nauczył jej wszystkiego i zniknął, a wraz z nim pamięć o nim.


Dodatkowo Mo jako archiwistka odziedziczyła po swoim poprzedniku zaklęcie milczenia, które nie pozwalało jej zdradzać innym informacji, które zdobywała w związku z wykonywaną przez nią funkcją. Zaklęcie to bardzo jej ciążyło, dlatego postanowiła poznać losy Hugona i odkryć tajemnicę związaną z zaklęciem milczenia.

Czyż nie brzmi to bardzo tajemniczo, a jednocześnie magicznie? Tak właśnie jest. Jest to książka,  która wzrusza oraz pokazuje jak zachowuje się prawdziwy przyjaciel. Jest to opowieść o wierności, dążeniu do sprawiedliwości. Książka pokazuje również, że słowa potrafią ranić i należy szanować czyjąś prywatność. Jak widzicie jest to pełna pięknych wartości opowieść, która wiele nauczy młodego czytelnika.


Pisząc o tej książce należy zwrócić uwagę na rzadko spotykane, przez co wyjątkowo oryginalne ilustracje w formie zdjęć bohaterów – filcowanych myszek - wykonanych ręcznie przez Paulinę Engen. Żeby przygotować tak piękne ilustracje trzeba mieć wyjątkowe zdolności manualne, artystyczne i niebywałą pasję w tym co się robi, bo to bardzo ciężka i żmudna praca, ale było warto bo efekt jest wręcz spektakularny. 

Książka jest mądra, przepięknie wydana, dlatego warto ją mieć w swojej biblioteczce.
TOP