wtorek, 28 grudnia 2021

Mali Wielcy. Albert Einstein

Mali Wielcy. Albert Einstein otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to kolejna już propozycja z serii Mali Wielcy, która opowiada o dzieciństwie znanych na świecie osób nauki, sztuk, literatury, polityki czy też biznesu.
Czyny każdego z bohaterów tej serii inspirują kolejne pokolenia do podążania własnymi ścieżkami, spełniania najskrytszych marzeń oraz wytrwałego dążenia do celu. Wszystkie z tych książek są wyjątkowe, natomiast ja chciałabym wam przedstawić jedną z nich, opowiadającą o losach znanego na całym świecie naukowca, noblistę, wybitnego matematyka, twórcę teorii względności - Alberta Einsteina.Mały Albert był chłopcem, który źle się czuł w szkole, nie podobało mu się standardowe podejście do nauki. Jako dziecko późno zaczął mówić, ale w niczym nie mu to nie przeszkadzało, bo wierzył, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy i wolał podejście indywidualne do każdego ucznia. Już jako nastolatek opublikował pierwszą pracę naukową.

 Długie lata poświecił na wyjaśnianie związku pomiędzy przestrzenią, a czasem, tworząc podstawy pod większość technologii i wynalazków. Będąc już znanym uczonym musiał opuścić Niemcy i zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, gdzie walczył o pokój i równouprawnienie.


Książka ta przeznaczona jest dla młodych czytelników, dlatego treść oraz sposób przekazania informacji jest napisany w sposób prosty, zrozumiały. Tekstu nie jest dużo, natomiast idealnie komponuje się z przepięknymi ilustracjami, dzięki którym nie można się oderwać od tej książki.

TOP