czwartek, 9 grudnia 2021

Miluś i Emcia - książki dla przedszkolaków

 Miluś i Emcia to seria książeczek dla dzieci w wieku przedszkolnym, wydana przez nowe wydawnictwo, o którym już wam wspominałam, Bookolika. I tym razem mam zaszczyt być patronem medialnym tych pięknych, kolorowych, ale co najważniejsze, mądrych książeczek dla maluchów. Jak na razie pojawiły się dwa tytuły z tej serii: Miluś idzie do przedszkola oraz Miluś może się bać.

Miluś może się bać


"Boimy się, gdy dzieje się coś  nieznanego. Warto się wtedy zatrzymać i pomyśleć co zrobić. Czasem okazuje się, że nowe jest przyjazne [...]. A czasem dzięki obawie unikamy nieprzyjemnych wydarzeń."
Strach to jeden z wielu trudności jakie napotykają na swojej drodze dzieci. Dzięki książeczce Miluś może się bać, maluchy zrozumieją, że strach jest potrzebny w życiu, bo powstrzymuje nas przed zrobieniem czegoś niebezpiecznego, tak jak w książeczce powstrzymał naszego bohatera przed wejściem w kłujące krzaki, ale są również sytuacje w życiu, gdzie nieznane nie oznacza straszne, dlatego warto aby dzieci wiedziały jak te dwa strachy odróżnić i jak wykorzystać go na swoją korzyść. Tego właśnie uczy maluchy książeczka Miluś może się bać, bo przecież każdy ma sytuacje w których się czegoś boi i jest to jak najbardziej naturalne. Nie czekajcie, tylko oswajajcie i poznawajcie strach wraz z Milusiem i jego siostrą Emcią. 


Miluś idzie do przedszkola


Dzień w którym maluch idzie po raz pierwszy do przedszkola czy też żłobka, to zdecydowanie ważna chwila w życiu całej rodziny, nie tylko samego dziecka, aczkolwiek to rodzice powinni wspierać dzieci w przygotowaniu się na ten dzień. Dlatego już nie raz pokazywałam wam książeczki poruszające ten bardzo ważny temat dla każdego malucha, który ma po raz pierwszy rozstać się ze swoimi rodzicami na tak długo. Dzisiaj zapraszam was na pierwszy dzień w przedszkolu Milusia, który jak każde dziecko w takiej sytuacji miał wiele wątpliwości, strachów, ale czy to przedszkole naprawdę jest takie groźne? Oczywiście, że nie. Nasz bohater będzie miał okazję poznać nowych kolegów, wyjść z nimi na plac zabaw, bawić się, rysować, czytać książeczkę, a po obiadku przychodzi po niego mama. Książeczka pokazuje przedszkole jako miejsce przyjazne dzieciom, kolorowe, pełne zabawek w którym nuda nie grozi i dzięki takiemu obrazowi, naszym maluchom będzie dużo łatwiej pokonać swoje lęki i pójść do przedszkola, żeby samemu się przekonać, że nie jest to miejsce straszne.


Książeczki oprócz bardzo mądrej i w przystępny sposób przedstawionej treści, mają również śliczne ilustracje, a główni bohaterowie sprawiają na nich wrażenie  ciepłych, miłych, takich z którymi łatwo jest się utożsamić maluchowi. 

Mylę, ze maluchy pokochają Milusia i Emcię bo to bardzo sympatyczne maluchy, a książeczki pokazują dorosłym jak podchodzić do emocji dziecka i jak radzić sobie w takich sytuacjach.
TOP