środa, 22 grudnia 2021

Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju


Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to kolejna propozycja z serii „Opowiem ci, mamo”, która jest dobrze znana rodzicom i bardzo lubiana przez najmłodszych czytelników.
Tym razem książeczka opowiada o Świętym Mikołaju i jego życiu. najmłodsi czytelnicy dowiedzą się z niej jak wygląda jego dom, jego dzień pracy oraz przedstawi jego pomocników. Maluchy dowiedzą się w czym skrzaty pomagają ich ukochanemu staruszkowi, dlaczego lubią golfy oraz co robią tuż po przebudzeniu.


Oczywiście nie mogło w niej zabraknąć informacji o tym, jak powstają prezenty, oraz jak są one dostarczane do domów.
Znajdziemy w niej informacje o reniferach. Swoją własną stronę ma również Pani Mikołajowa, która robi konfitury z arktycznych borówek i prowadzi Skup Prezentów Nietrafionych. Dzieci pewnie ciekawi co robi Święty Mikołaj i jego pomocnicy w lecie. Tego nasze maluchy też będą mogły się dowiedzieć.

W książce znajdziemy również informacje o innych postaciach przynoszących dzieciom prezenty takich jak: we Włoszech - Befana, w Niemczech - Frau Berta, zaś w Hiszpanii - Trzej Królowie.

Książka ta ma grube, tekturowe kartki i przepiękne, barwne ilustracje oraz ciekawe zadania do wykonania podczas lektury. Doskonale nadaje się dla najmłodszych czytelników w wieku przedszkolnym i będzie idealną lekturą na czas przedświąteczny i świąteczny. W końcu kto jest lepszym bohaterem Świąt od Świętego Mikołaja?


TOP