poniedziałek, 1 października 2018

Angielski dla dzieci - Kapitan Nauka.

Jak ważna jest znajomość języków obcych a w szczególności języka angielskiego nie trzeba nikogo przekonywać. Tak jak już kiedyś pisałam jego znajomość będzie nam przydatna już od lat młodzieńczych nawet do oglądania filmików na YT , do komunikowania się przez internet z ludźmi z innych krajów. Jest to bardzo przydatna umiejętność podczas podróży za granicę, natomiast w okresie dorosłego życia jest to praktycznie niezbędna umiejętność, gdy chcemy zdobyć dobrą pracę.
Najlepiej naukę języka angielskiego zacząć już od najmłodszych lat, gdy umysł jest chłonny jak gąbka i gdy zabawa może służyć jako element nauki, a najlepiej żeby to była wesoła, kreatywna zabawa. Do takiej nauki języka angielskiego dobrze posłuży wam książka Angielski dla dzieci Rymowanki i wierszyki.

Rymowanki dzięki prostemu, codziennemu językowi, który nie przypomina tekstów z podręcznika, zachęca dziecko do słuchania ich a następnie czytania. Przy okazji dziecko poznaje nowe słówka, zwroty. Takie rymowanki są łatwe do zapamiętania, ponieważ są krótkie i wpadają w ucho.Z boku każdej rymowanki wypisane i przetłumaczone są trudniejsze słówka, natomiast na końcu znajdują się polskie wersje wierszyków oraz słownik.Wiecie czym jeszcze ta książeczka różni się od zwykłego podręcznika? Książkę Angielski dla dzieci, Rymowanki i wierszyki z przyjemnością bierze się do ręki ze względu na treść, ale również ze względu na piękną grafikę, zdecydowanie różniącą się od tej szkolnej. Zresztą widać to już od samej okładki, która bardzo przyciąga wzrok i zachęca żeby ją otworzyć i ją poczytać.Oczywiście nie każdy rodzic jest specjalistą od języka angielskiego. Nic nie szkodzi. Na stronie wydawnictwa Kapitan Nauka można znajdziecie nagrania wierszy w dwóch wariantach:
- z interpretacją native speakerów
- w wolnym tempie do powtarzania i nauki
Jak widzicie, nie trzeba się bać, że dziecko będzie uczyło się niepoprawnego wymawiania. Wystarczy pobrać pliki mp3 i po problemie dla rodziców, którzy  nie mówią płynnie w języku angielskim.

Zachęcajmy dziecko do nauki języka już od najmłodszych lat, czytając z nim wesołe wierszyki, ucząc się ich na pamięć, tłumacząc je na język polski. Dzięki takiej lekturze, która będzie zabawą dla dziecka sami się nie obejrzymy a nasz szkrab pozna nowe słówka i zwroty dzięki tej zabawnej, kolorowej książeczce Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki wydawnictwa Kapitan Nauka.


TOP