poniedziałek, 22 października 2018

Bukiet gra strategiczna - Nasza księgarnia.

Grządki, piękne kolorowe kwiatki to wszystko znajdziecie w grze Bukiet wydawnictwa Nasza Księgarnia, który niedawno pojawił się w ofercie tego wydawnictwa. Zanim otworzyłam pudełko, żeby zapoznać się z grą, mój wzrok przyciągnęło przepiękne pudełko z tak modnymi w ostatnich czasach wzorami kwiatowymi. Już za samą oprawę graficzną pokochałam tą grę.


W skład gry wchodzą:

- dwa notesy
- 6 kostek
- 5 ołówków
- żeton gracza rozpoczynającego

W grze jesteśmy ogrodnikami, którzy na swoich 6 grządkach uprawiają różnokolorowe kwiatki. Celem gry jest jak najlepsze zrealizowanie zamówień klientów. Zamówienia to nic innego jak wyrzucone przez gracza kostki. Każdy uczestnik rozgrywki po kolei wybiera jedną kostkę z rzuconych i zakreśla na swojej planszy to zamówienie. Jeżeli nie może dokładnie zrealizować zamówienia lub ono się różni od niego w jakiś sposób, gracz w polu niezadowolony klient stawia kreski. Każda kreska to jeden punkt ujemny, więc należy rozważnie wybierać zamówienie z wyprzedzeniem kalkulując, która z kostek może jeszcze być przez nas zrealizowana. W grze pojawia się biała kostka i biały kwiatek, w tym wypadku jest to dowolny kolor wybrany przez nas. Tak właśnie sobie gramy aż zostaną ścięte wszystkie kwiaty w trzech kolorach lub ktoś zetnie wszystkie swoje kwiaty na 4 polach.
Podczas gry dostaje się punkty za ścięcie wszystkich kwiatów w danym kolorze, albo na danym polu. Osoba, która zrobi to jako pierwsza w danym kolorze lub polu dostaje najwięcej punktów, kolejne dostają mniej.


Żeby wygrać nie można bezmyślnie ścinać kwiatki jak popadnie. Trzeba pomyśleć, jakie działanie najbardziej nam się opłaca, jaka jest sytuacja na polach konkurencji i jakie kostki są aktualnie w grze. Jak widzicie czynników, które wpływają na nasze ruchy jest bardzo dużo, dlatego jest to gra dla dzieci od 8 roku życia, którym myślenie strategiczne nie popsuje zabawy, lecz wręcz przeciwnie dzięki temu gra okaże się dla nich atrakcyjna.Jeżeli wasze dzieci lubią strategię, kombinowanie, wyścig z innymi graczami oraz gry przy których muszą używać głowy, to gra Bukiet wydawnictwa Nasza Księgarnia to coś idealnie dla nich.

20 komentarzy

 1. Piękna oprawa graficzna gry :) Już mi się podoba :) Gra uczy logicznego myślenia, przewidywania - idealna dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie na szatę graficzną też zwróciłam uwagę. Piękny wzór ludowy.

   Usuń
 2. Wygląda ciekawie, u nas co prawda jeszcze na takie gry za wcześnie (aktualnie poziom trudności 2+ ;)) ale myślę, że moim chrześniakom się spodoba. Dopisze tą grę do moich gwiazdkowych inspiracji - dziękuję! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po nazwie spodziewałam sie właśnie jakiegoś robienia kwiatów z bibuły albo coś :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Spotkałam się już z tą grą na jakimś innym blogu. Bardzo oryginalna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka fajna i zarazem wielobarwna, estetyczna gra.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ślicznie wygląda, zanotuję sobie tytuł ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna gra, jak podrosną moje córeczki na pewno ją kupimy :)
  Ewelina P.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja Zuza bardzo polubiła tą grę. Jest kolorowa i trzeba przy niej pogłówkować.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj do takiej strategii trochę poczekamy aż Maks dorośnie, szkoda- gra super.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ze względu na nazwę i grafike mogę mieć do niej słabość ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam folk, dlatego grafika pudełka od razu zwróciła moją uwagę. Dla synka jeszcze za wczesnie na nią, z resztą nie wiem czy później by go zainteresowała, natomiast mnie- jak najbardziej :) Zauważyłam, że Nasza Księgarnia ma naprawdę wiele ciekawych propozycji gier. Nie mamy od nich żadnej. Być może pokuszenie się o taką, w którą będziemy mogli zagrać cała rodzinką :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja uwielbiam strategiczne gry. Kiedyś grałam online w takie przez 5 lat, ale później brakło przy dzieciach czasu

  OdpowiedzUsuń
 13. Miałam się na tę grę zdecydować - a potem stwierdziłam, że dla naszego Bąbla nie będzie odpowiednia. Teraz żałuję - mogłam brać dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Moja córeczka uwielbia tą grę dostała ją kilka dnie temu i codziennie wieczorem przed spaniem gramy. Dzięki też grze młoda poukładała swoje skrzynki drewniane w których trzyma swoje zabawki i inne gry. Stwierdziła, że dla nowej gry musi być specjalne miejsce :).

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie widziałam wcześniej tej propozycji, a wygląda fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gra bardzo fajna, choć wydaje się mi , że to bardziej gra dla dziewczynek niż dla chłopców. Moi synowie raczej by się nią nie zainteresowali, aczkolwiek mam w rodzinie kilka dziewcząt, które były by zainteresowane tą grą :)

  OdpowiedzUsuń
 17. pierwsze co zwraca uwagę to nieprzeciętna grafika tej gry

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP