poniedziałek, 22 października 2018

Bukiet gra strategiczna - Nasza księgarnia.

Grządki, piękne kolorowe kwiatki to wszystko znajdziecie w grze Bukiet wydawnictwa Nasza Księgarnia, który niedawno pojawił się w ofercie tego wydawnictwa. Zanim otworzyłam pudełko, żeby zapoznać się z grą, mój wzrok przyciągnęło przepiękne pudełko z tak modnymi w ostatnich czasach wzorami kwiatowymi. Już za samą oprawę graficzną pokochałam tą grę.


W skład gry wchodzą:

- dwa notesy
- 6 kostek
- 5 ołówków
- żeton gracza rozpoczynającego

W grze jesteśmy ogrodnikami, którzy na swoich 6 grządkach uprawiają różnokolorowe kwiatki. Celem gry jest jak najlepsze zrealizowanie zamówień klientów. Zamówienia to nic innego jak wyrzucone przez gracza kostki. Każdy uczestnik rozgrywki po kolei wybiera jedną kostkę z rzuconych i zakreśla na swojej planszy to zamówienie. Jeżeli nie może dokładnie zrealizować zamówienia lub ono się różni od niego w jakiś sposób, gracz w polu niezadowolony klient stawia kreski. Każda kreska to jeden punkt ujemny, więc należy rozważnie wybierać zamówienie z wyprzedzeniem kalkulując, która z kostek może jeszcze być przez nas zrealizowana. W grze pojawia się biała kostka i biały kwiatek, w tym wypadku jest to dowolny kolor wybrany przez nas. Tak właśnie sobie gramy aż zostaną ścięte wszystkie kwiaty w trzech kolorach lub ktoś zetnie wszystkie swoje kwiaty na 4 polach.
Podczas gry dostaje się punkty za ścięcie wszystkich kwiatów w danym kolorze, albo na danym polu. Osoba, która zrobi to jako pierwsza w danym kolorze lub polu dostaje najwięcej punktów, kolejne dostają mniej.


Żeby wygrać nie można bezmyślnie ścinać kwiatki jak popadnie. Trzeba pomyśleć, jakie działanie najbardziej nam się opłaca, jaka jest sytuacja na polach konkurencji i jakie kostki są aktualnie w grze. Jak widzicie czynników, które wpływają na nasze ruchy jest bardzo dużo, dlatego jest to gra dla dzieci od 8 roku życia, którym myślenie strategiczne nie popsuje zabawy, lecz wręcz przeciwnie dzięki temu gra okaże się dla nich atrakcyjna.Jeżeli wasze dzieci lubią strategię, kombinowanie, wyścig z innymi graczami oraz gry przy których muszą używać głowy, to gra Bukiet wydawnictwa Nasza Księgarnia to coś idealnie dla nich.
TOP