piątek, 26 października 2018

Jesienne nowości od wydawnictwa Zielona Sowa dla dzieci od 4 roku życia.

Dzisiaj chciałabym przedstawić wam dwie jesienne nowości od wydawnictwa Zielona Sowa dla dzieci od 4 roku życia. Są to Najpiękniejsze Mity greckie oraz Misia i jej mali pacjenci. Nieoczekiwana przeprowadzka.Zacznijmy od Mitów greckich. Gdy byłam małą dziewczynką bardzo fascynowały mnie mity greckie. Opowieści te były ciekawe i zarazem mądre. Mity greckie zapraszają nas do świata bogów greckich, tytanów, niezwykłych bohaterów, mądrych i pięknych bogiń oraz mroczniejszych postaci. Przy pomocy mitów pokazane są charaktery ludzi, ich zróżnicowanie. Pokazane są również nasze zalety oraz przywary. Czytając dzieciom mity możemy poruszać z nimi  tematy chciwości, lenistwa, braku umiaru, zapatrzenia się w coś albo kogoś,  zazdrości, kłótni. Mity greckie to świetny materiał na przedyskutowanie z dziećmi bardzo wielu ważnych tematów.


Mity greckie same w sobie są wartościową lekturą, a teraz odpowiem wam na pytanie czy warto wybrać Najpiękniejsze Mity greckie wydawnictwa Zielona Sowa. Książka ta została dostosowana do wieku jej czytelników, czyli do dzieci od 4 roku życia. Mity zostały przedstawione w postaci łatwych do zrozumienia i przyswojenia opowiadań. Są one bardzo skrócone, ale zawierają w sobie najważniejsze informacje. Słownictwo użyte w nich jest proste, czyta się je z przyjemnością. 
Książka ta nie będzie satysfakcjonująca dla starszych dzieci, które zetknęły się już z mitologią, ponieważ te mity są bardzo skrócone i uproszczone, dlatego starszym dzieciom ich nie proponuję. Natomiast dla maluchów będą idealne, dzięki prostym, zrozumiałym opowiadaniom oraz pięknej oprawie graficznej. Dzięki takiej książce mamy szansę w naszych dzieciach zaszczepić miłość do historii starożytnej, ciekawość świata, innych kultur, poszerzyć świadomość, że różni ludzie w różnych czasach mieli własne wierzenia, nie lepsze, nie gorsze, lecz po prostu inne niż my mamy teraz.
Drugą propozycją jest znana wielu czytelnikom Misia i jej mali pacjenci. Nieoczekiwana przeprowadzka. Jest to bardzo sympatyczna książka opowiadająca o siedmioletniej dziewczynce kochającej zwierzęta. Książka składa się z 3 opowiadań. W każdym z nich Misa spotyka na swojej drodze jakieś zwierzątko, któremu trzeba pomóc. Dzięki swoim niezwykłym zdolnościom, jakim jest umiejętność rozumienia zwierząt, dziewczynka i jej mały pomocnik Popik są bardziej wrażliwi na nieszczęścia jakie spotykają postawione na ich drodze zwierzęta. W tej części Misia napotyka na swej drodze pieska, pszczółki oraz liska. 
Dlaczego ta część akurat nazywa się nieoczekiwana przeprowadzka, tego wam nie zdradzę. Jedynie co wam powiem, to wszystko przez człowieka i jego zagarnianie ziem, łąk, żeby coraz to budować nowe domy i inne budynki. Nie zawsze jest to dobre dla przyrody i jej mieszkańców o czym przekonacie się podczas lektury
 Dzieci od najmłodszych lat powinny czytać takie książki, które uwrażliwią je na nieszczęście zwierząt, które często bez naszej pomocy nie dadzą sobie same rady. Książki z tej serii pokazują jak ważne jest, aby być empatycznym, pomocnym, mieć dobre serce i troszczyć się o innych, o otaczającą nas przyrodę. Takie przesłanie dużo łatwiej przekazać dziecku poprzez tak ciekawie napisaną książkę, która wciąga czytelnika, nawet tego starszego, w świat Misi i jej przyjaciół zwierząt. Dzięki pięknej oprawie graficznej, nie tylko przyjemnie się ją czyta, ale również z przyjemnością się ją ogląda.TOP