piątek, 19 października 2018

Żarłaki czyli smaczne pomysły na drugie śniadanie do szkoły.

Jak ważne jest śniadanie, szczególnie dla dzieci, nie trzeba nikogo przekonywać Często poruszam temat odżywiania, jak ważna jest zbilansowana dieta, która pozytywnie wpływa na odporność u dziecka, również ma ona wpływ na umiejętności skupienia się oraz może wpływać pozytywnie lub negatywnie na układ nerwowy. Zła dieta, uboga w witaminy z za dużą ilością cukrów, może doprowadzić do tego, że dziecko staje się nadpobudliwe. Jak widzicie to co je nasze dziecko jest bardzo ważne w prawidłowym jego rozwoju fizyczno - umysłowym.


Dzisiaj chciałabym przedstawić wam kilka pomysłów na drugie śniadanie jakie dziecko może zabrać ze sobą do szkoły. Przygotowując swoim dzieciom szkolną śniadaniówkę kieruję się dwoma podstawowymi kryteriami. Ma być zdrowo i poręcznie.

W przypadku zdrowego jedzenia zawsze zwracam uwagę żeby to co przygotuję zawierało w sobie różnorodne i zdrowe składniki z których staram się stworzyć posiłek, który będzie smakował i zachęcająco wyglądał. Tak jak napisałam powyżej składniki, których używam staram się aby były jak najzdrowsze, dlatego patrzę na ich opakowanie i skład, tak jak np. w przypadku wędliny, którą dodaję do kanapek. Ostatnio gości u nas polędwica z kurczaka Żarłaki firmy Konspol, która w swoim składzie ma aż 95 % mięsa z kurczaka a jej skład jest naprawdę krótki. Czuć w niej smak mięsa z kurczaka a wędlina nie jest sucha jak to czasami bywa. Smakuje bardzo dobrze i zanim się obejrzałam, mój syn zjadł całe opakowanie tej polędwicy z kurczaka. Pomysły na drugie śniadanie do szkoły.

Pyszne kanapeczki, to zawsze dobry pomysł. Są poręczne i można przemycić w nich dużo składników odżywczych.Bułeczki z niespodzianką to smaczne danie z własnoręcznie zrobionego ciasta na pizzę, do którego do środka można włożyć np. parówki, oczywiście też jak najlepszej jakości. Parówki Żarłaki to 100% mięsa z kurczaka. Czyli parówki też mogą być wartościowym posiłkiem, jeżeli nie kupimy najtańszych z oferty, lecz wybierzemy takie których skład jest w 100% z mięsa kurczaka. Dodatkowo do takiej bułeczki można dodać do środka paprykę.Domowa tortilla to świetna odmiana dla zwykłej kanapki. Tyko trzeba przygotować ją tak, żeby nic ze środka nie uciekało. Ja lubię wkładać do środka warzywa, ser oraz kabanosy. W tym wypadku również wybieram kabanosy, które składają się z dobrych składników.

Staram się również żeby w takiej śniadaniówce zawsze był jakiś owoc, który lubią moje dzieci oraz nigdy nie zapominajcie o wodzie.

Artykuł sponsorowany
TOP