wtorek, 18 kwietnia 2017

Potwory do szafy - Granna

Potwory do szafy firmy Granna, to gra która już od jakiegoś czasu gości na rynku. Przeznaczona jest dla młodszego gracza, w wieku od 3 do 8 lat. Jest to gra szczególnie zalecana na dobranoc :) Dlaczego? Dawno temu, często w kątach, za firanką widziałam różne cienie, które gdy byłam małą dziewczynką wydawały mi się strasznymi potworami. Zdarzało mi się chować przed nimi pod kołdrę. Czy wy też tak mieliście? Pewnie tak. Tak też mają nasze dzieci, widzą straszne potwory, kryjące się w ciemnościach pokoju. Dobrym sposobem na takie strachy jest lampka nocna, ale ile można spać przy świetle. Świetną pomocą przy wypędzeniu tych okropnych strachów jest gra Potwory do szafy firmy Granna.Zacznijmy od początku, czyli co wchodzi w skład gry:

- 20 kart potworów,
- 10 żetonów zabawek,
- 2 żetony łowców doskonałych,
- 3 części potwora Zębogona
- szafa
W Potwory do szafy można grać w 1 do 6 osób. Jest to tzw. gra kooperacyjna, czyli gracze nie rywalizują ze sobą. Wspólnie wypełniają cel, którym jest wrzucenie wszystkich potworów do szafy. Fajne jest to, że bojące się dziecko razem z mamą, tatą lub rodzeństwem, może pozbyć się swoich strachów, przy bardzo przyjemnej grze.


Potwory do szafy jest grą typu memory. Na środku układamy jedną kartę potwora, wizerunkiem bojącego się dziecka do góry. Dookoła układamy żetony zabawek, które są zakryte. Ze stosu z kartami potworów bierzemy jednego brzydala. Na dole pokazana jest zabawka, która przepłoszy tego stwora do szafy. Odwracając żetony, szukamy tej zabawki, czyli typowe memory. Gdy źle odkryjemy zabawkę, odwracamy jedną część potwora Zębogona. Gdy przewrócimy go całego na drugą stronę, należy wyłożyć kolejnego potwora. Celem gry jest umieszczenie wszystkich strasznych stworów do szafy, gdzie zostaną zamknięte, żeby nie straszyły dzieci.
Potwory do szafy firmy Granna to bardzo przyjemna, wartościowa gra dla młodszych dzieci. Dzięki której rodzice będą mieli ułatwione pozbywanie się strasznych potworów, które nie pozwalają dzieciom spokojnie spać. Przy okazji młody gracz ćwiczy pamięć i spostrzegawczość.Jak zwykle w grach firmy Granna zachwyca mnie ta niesamowita dbałość o detale. Nawet makieta szafy jest przemyślana i bardzo ładna. Karty, a nawet samo opakowanie, też bardzo mi się podobają. Jest to bardzo ważne. To tak jakby już od drzwi gra zapraszała nas do środka.

Wiek graczy: 3-8 lat
Liczba graczy: 1 - 6 os.
Wydawnictwo Granna
TOP