poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Winnica firmy Granna.


Winnica to druga z marcowych nowości firmy Granna.  Ją również mieliśmy okazję przetestować dla was. Jest to gra strategiczna dla dzieci od 10 roku życia. Tym razem muszę się zgodzi z producentem, ponieważ dla mojej prawie 8 latki gra była trochę trudna, aczkolwiek po odpowiednim zmodyfikowaniu zasad, można zaprosić do gry rodzeństwo poniżej 10 roku życia. 


Gra składa się z:
- notesu z 150 arkuszami planu winnicy
- 6 kart z farmami
- 42 kartami ze ścieżkami koloru żółtego i szarego
- karta do gry jednoosobowejCelem gry jest narysowanie ścieżek między farmami, winogronami i zamkami. Im więcej winogron będzie na naszej ścieżce tym lepiej.
Najpierw losujemy, z którą winnicą musimy połączyć ścieżki w danej rundzie, następnie odwracamy karty z ścieżkami (zdj. poniżej). Gdy odwrócimy 4 żółte karty, runda się kończy. 


 Nasze ścieżki rysujemy na takiej planszy. Podczas całej rozgrywki będziemy musieli połączyć ścieżki z 5 winnicami, czyli jedna winnica nam zostanie. Jak to w grze strategicznej bywa, należy planować i rysować ścieżki na zaś, tak aby w kolejnych rundach zdobyć jak najwięcej punktów. Jeżeli w poprzedniej  rundzie mamy więcej punktów, to w aktualnej nie zdobywamy żadnego. W tym oto momencie moja prawie 8 latka zaczęła protestować, bo dla niej taka wersja była za trudna. Wiadomo wszem i wobec, że przecież o dobrą zabawę tu głównie chodzi, więc bez problemu ten punk regulaminu gry wyrzuciliśmy. Mimo zmodyfikowania gry stwierdzam, że jest ona dość trudna dla mało logicznego i bez wyobraźni umysłu. Mi z Pati, na koniec wyszło, że "zrobiłyśmy" wino marki wino, natomiast mojemu 13 latkowi poszło dużo lepiej. Udało mu się stworzyć wino stołowe.


Gry logiczno - strategiczne to gry dla lubiących myśleć, kombinować, przewidywać. Tutaj oprócz losu, bardzo ważne są umiejętności gracza. Jak widać po naszych wynikach, my dziewczyny byłyśmy mało bystre, natomiast Kubie poszło już dużo lepiej. Aczkolwiek trening czyni mistrza i w przyszłości mam nadzieję, że staniemy się mistrzyniami francuskiego winiarstwa :D


Zatem jeśli jesteście fanami gier logiczno - strategicznych, najnowsza propozycja firmy Granna, gra Winnica powinna się wam spodobać.


Wiek graczy: + 10 lat
Liczba graczy: 1-12 osób
Wydawnictwo - Granna
TOP