wtorek, 4 kwietnia 2017

Loteryjka Ubrania firmy Kapitan Nauka.

 Loteryjka Ubrania firmy Kapitan Nauka to edukacyjna propozycja gry dla dzieci od 3 roku życia. Gra składa się z 6 plansz i 36 żetonów - 6 żetonów na każdą planszę. Podstawowym celem jest umieszczenie żetonów na odpowiednie miejsca na planszy. Cel gry zawsze jest ten sam, natomiast jak go osiągniemy to już inna kwestia.Gra Loteryjka Ubrania firmy Kapitan Nauka zakłada 4 warianty gry, dość zabawnie nazwane ;) Wariant 1 jest przeznaczony dla gracza pełzacza. Jest to najprostszy wariant, dla początkujących. Dziecko odszukuje odpowiednie żetony na odpowiednich planszach, bez pośpiechu, bez rywalizacji. Wariant 2 dla gracza wyjadacza. Rozkładamy wszystkie plansze, mieszamy żetony i można zacząć zabawę. Wariant 3 jest dla większej liczby graczy max. dla 6 osób. Jest to wersja dla graczy zapamiętywaczy. Każdy ma swoją planszę, natomiast żetony zdobywamy tak jak w grze memory. Ostatni wariant jest trochę wariacki jak na tak małe dzieci :D i nazywa się dla graczy rozrabiaczy. Każdy gracz ma swoją planszę i musi jak najszybciej odnaleźć żetony do niej, ale to nie wszystko. W tej wersji uczestnicy rozgrywki mogą sobie nawzajem przeszkadzać :O zasłaniać oczy przeciwnikowi, mieszać żetony, chwytać za ręce :D Ktoś kto ten wariant wymyślił, chyba nigdy z grupką rozbrykanych maluchów nie przebywał ;D Dobrze, że 3 latki jeszcze czytać nie potrafią.Oprócz rozrywkowych aspektów gry Loteryjka Ubrania cechuje się dużą edukacyjnością. Możemy dzieci uczyć rozróżniać pory roku. Na kartach umieszczone są charakterystyczne cechy danego okresu, natomiast na żetonach pojawiają się elementy garderoby, jakie w danej porze roku nosimy. Na dwóch pozostałych kartach mamy natomiast zabawę i odpoczynek.


Dzieci dzięki tej grze uczą się kojarzyć elementy z odpowiednimi porami roku, sytuacjami. Natomiast w wariancie 3 dodatkowo będą mogły poćwiczyć pamięć.Według mnie to fantastyczna propozycja edukacyjna dla młodszych dzieci, przepięknie wydana. Dzięki niej możecie swojemu maluszkowi zapewnić wiele godzin fajnej i edukacyjnej zabawy.

Jej koszt to 29,90 i możecie nabyć ją TUTAJ.

23 komentarze

 1. Ciekawa propozycja, mam podobną ale w wersji wykonanej samodzielnie, z kawałków kolorowej pianki w kartkach i kartonu :) Dzieciaki uwielbiają :))
  Pozdrawiam serdecznie,
  Ala z poszukujaca.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mam takiego talentu plastycznego, żeby wyszło mi to fajnie.

   Usuń
 2. Mieliśmy coś w tym stylu. Fajna zabawa dla maluszka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Taka gra nie dość, że rozwija malucha to przy okazji jest świetną rozrywką. Dwa w jednym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo, też ją mamy :) To nasza pierwsza gra i strzał w 10!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Kapitana Naukę :) Mają naprawdę super propozycje dla dzieci w każdym wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super sprawa. Będę musiała niedługo się zainteresować już takimi rzeczami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KOniecznie :) Bardzo fajna, edukacyjna zabawa dla maluchów.

   Usuń
 7. Muszę sprawdzić inne gry z tej serii, bo pięknie wydane

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiamy Kapitana Naukę ma super produkty dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 9. Wy chyba naprawdę lubicie planszówki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiekowo nie dla nas ale może za rok podaruje mojemu Siostrzeńcowi który aktualnie bawi się np Loteryjką od Kapitana zwierzęta 2+:-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubimy Kapitana Naukę za jakość i ogromby wybór

  OdpowiedzUsuń
 12. Kapitana Naukę znam od niedawna, ale zachwyca za każdym razem

  OdpowiedzUsuń
 13. Cała seria loteryjek od Kapitana Nauki to jest strzał w dziesiątke ☺ My mamy Kolory i Zwierzęta.

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP