wtorek, 25 kwietnia 2017

DIY Kwiatki z papieru.


Prezenty wykonane własnoręcznie to najpiękniejsze prezenty jakie może dostać mama, tata, babcia, dziadek itd. Dzień mamy, taty, babci, dziadka, imieniny, urodziny to wspaniała okazja do stworzenia czegoś wyjątkowego, czyli własnoręcznego. Wydaje mi się, że dzieci w szczególności lubią robić takie prezenty. Kwiatki z papieru będą do tego idealne. Wolę je nawet od żywych, bo mogą przetrwać wiele lat. Najpierw będą zdobiły dom, a później mogą trafić do pudełka wspomnień. 
Dziś chciałam wam przedstawić kilka inspiracji na kwiatki z papieru o różnym stopniu zaawansowania. Starałam się jednak wybierać takie propozycje z którymi moja 7 latka poradziłaby sobie sama, lub przy niewielkiej pomocy. Oto one:

Zacznijmy od przepięknych papierowych goździków. Zauroczyły mnie od pierwszego wejrzenia, a są tak banalne w wykonaniu.http://www.hellowonderful.co

Z poniższymi propozycjami nie powinniście mieć problemu, ale gdyby jednak tak było zapraszam TUTAJ do źródła, po instrukcję.

http://www.hellowonderful.co

http://www.hellowonderful.co
http://www.hellowonderful.co
http://www.hellowonderful.co

Poniższe kwiatki bardzo mnie zaintrygowały, gdy oglądałam jak je wykonać. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że są wykonane ze zwykłych, papierowych jednorazowych talerzyków. Jeśli was zaintrygowałam zapraszam TUTAJ po instrukcję wykonania.

http://muslinandmerlot.blogspot.com

Uwielbiam pomponiki z bibuły, a tutaj również z gazety, lub niepotrzebnych stron książki. Fajnie mogłoby to też wyglądać ze starymi kartkami z komiksów. Taki prosty zabieg, a wyszły naprawdę interesujące kwiatki. Jak zrobić pomponiki znajdziecie TUTAJ.

http://www.hellowonderful.co/

Poniższe kwiatki wyglądają spektakularnie, a ich wykonanie jest bardzo proste. Źródło zdjęć znajdziecie TUTAJ.

http://wonderfuldiy.com

http://wonderfuldiy.com

Mi najbardziej przypadła do gustu propozycja nr 1, każde dziecko sobie z nimi poradzi, a naprawdę fajnie wyglądają. Wcześniej wydawało mi się, że kwiatki z papieru, bibuły są trudne do zrobienia, ale po wielkanocnych warsztatach, na których byłyśmy z Patrycją odkryłam, że to prosta sprawa. Trzeba tylko znać odpowiednie patenty i wychodzą piękne kwiatki.

Życzę waszym pociechom, miłej zabawy i stworzenia przepięknych kwiatków, które zawsze są świetnym prezentem na różnorodne okazje i będą cieszyły oko przez długi czas.

TOP