środa, 19 kwietnia 2017

DIY - pudełko na skarby dla dziewczynki.


Jak prawie każda dziewczynka, moja Patrycja ma sporo ozdób do włosów, które pałętały się luzem po półkach. Nie było odpowiedniego pudełka, a w byle jakim moja córcia nie chciała ich trzymać.
Pewnie by tak leżały i leżały jeszcze przez pewien czas, gdyby nie książki, które niedawno do nas przybyły. Nie są to zwykłe książki, to niezbędniki dla każdego kreatywnego dziecka. Tak oto dzięki jednej z tych książek powstało takie oto pudełko na skarby, czyli w tym przypadku opaski na włosy i inne ozdoby.


Czas przedstawić książki, które natchnęły do działania moją Patrycję. To Akademia kreatywnego dziecka oraz Akademia prezentów wydawnictwa Martel. Gdy książki wpadły w jej ręce, nie mogła się oderwać. Siedziała i zaznaczała sobie co chce zrobić. Nawet zaczęła pisać mi listę zakupów, czego jej brakuje do zrobienia danej rzeczy :)Po wielkiej zgryzocie, co jako pierwsze ma zrobić, okazało się, że mamy wszystkie rzeczy na pudełko na skarby dla dziewczynki. Patrycja wzięła książkę Akademia kreatywnego dziecka wydawnictwa Martel i zajęła się pracą. Fajne jest w tej książce, że każdy etap tworzenia danej rzeczy, przedstawiony jest bardzo dokładnie, krok po kroku. Zresztą sami zobaczcie, jak opisane jest zrobienie pudełka.
Bardzo mi się podoba takie dokładne przedstawienie wykonania danej rzeczy. Większość dzieci będzie w stanie bez większej pomocy dorosłego zrobić pracę samo. Nie będziemy musieli ciągle słyszeć, co mam robić dalej. Dziecko, które nawet nie umie czytać też sobie świetnie poradzi z prostszymi pomysłami. Moja Patrycja sama patrzyła co po kolei ma robić i pomalutku sobie tworzyła. Jedynie w czym jej pomogłam to włosy, bo chciała warkoczyki.

Tak wyszło nasze pudełko zainspirowane książką Akademia kreatywnego dziecka wydawnictwa Martel. Spróbujcie sami, to bardzo fajna zabawa :)
W książce jest 21 pomysłów na kreatywne prace plastyczne. Powiecie, że tyle pomysłów jest w internecie, to po co kupować. Teoretycznie tak, ale gdy dziecko ma w ręku książkę z taką masą fajnych, różnorodnych pomysłów, od razu ma ochotę na ich tworzenie. Książki z tej serii, a jest ich kilka, potrafią zachęcić do tworzenia. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie i swoją ulubioną technikę tworzenia:)
Już niedługo dzień mamy, taty. Dzięki książce Akademia prezentów wydawnictwa Martel, Patrycja ma już pomysły na prezenty. Oczywiście pokażemy wam co stworzyła.

25 komentarzy

 1. Bardzo ciekawy pomysł:) Wspólne zrobienie takiego pudełka z dzieckiem może być okazją do świetnej zabawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł i super zabawa dla dzieci w jednym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł, ale książka jeszcze ciekawsza!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ja lubię takie projekty! Super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jej - cudowne pudełeczko Wam powstało - piękniejsze od oryginału <3 Brawo!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Z dzieciństwa pamiętam książkę CHORE DZIECKO CHCE SIĘ BAWIĆ! To była prawdziwa kopalnia takich kreatywnych pomysłów. Super to pudełko i naprawdę świetna książka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że nie tylko chore dzieci chcą się bawić ;D

   Usuń
 7. Piękne pudełko Wam wyszło:-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Urocze! Choć pewnie przykryłabym wieczko pleksą żeby się nie kurzyło. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zdjęciu tego nie widać, ale te warkoczyki nie są przyklejone i hasają sobie swobodnie. Pod pleksą tak by nie mogły robić.

   Usuń
 9. Fajne to pudełko. My mamy drewniane, dostaliśmy w prezencie od kuzynki która zajmuje się decoupage.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę o zrobieniu takiego pudełka skarbów dla synka

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałam kupić córce pudełko na słodycze do pokoju, ale chyba jednak zrobimy razem, będzie większa frajda.

  OdpowiedzUsuń
 12. Genialne. Jak byłam mała to też miałam podobne książki - uwielbiałam je i zawsze coś robiłam, kiedys z recznika zrobiłam sobie fartuszek do kuchni ;) mama była zachwycona...
  Fajnie rozwijac kreatywnosc dzieci

  OdpowiedzUsuń
 13. Cudne :) Nic tak bardzo nie cieszy jak własnoręcznie wykonana praca.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale świetna sprawa. Szczególnie dla dzieci, które potrafią się skupić i to lubią.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawy pomysł. Każde dziecko coś zbiera ☺ Będę musiała zrobić z Synem na zabawki z Kinderjajka bo, ciągle ich przybywa. Dziękuje za inapiracje ☺

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP