środa, 19 kwietnia 2017

DIY - pudełko na skarby dla dziewczynki.


Jak prawie każda dziewczynka, moja Patrycja ma sporo ozdób do włosów, które pałętały się luzem po półkach. Nie było odpowiedniego pudełka, a w byle jakim moja córcia nie chciała ich trzymać.
Pewnie by tak leżały i leżały jeszcze przez pewien czas, gdyby nie książki, które niedawno do nas przybyły. Nie są to zwykłe książki, to niezbędniki dla każdego kreatywnego dziecka. Tak oto dzięki jednej z tych książek powstało takie oto pudełko na skarby, czyli w tym przypadku opaski na włosy i inne ozdoby.


Czas przedstawić książki, które natchnęły do działania moją Patrycję. To Akademia kreatywnego dziecka oraz Akademia prezentów wydawnictwa Martel. Gdy książki wpadły w jej ręce, nie mogła się oderwać. Siedziała i zaznaczała sobie co chce zrobić. Nawet zaczęła pisać mi listę zakupów, czego jej brakuje do zrobienia danej rzeczy :)Po wielkiej zgryzocie, co jako pierwsze ma zrobić, okazało się, że mamy wszystkie rzeczy na pudełko na skarby dla dziewczynki. Patrycja wzięła książkę Akademia kreatywnego dziecka wydawnictwa Martel i zajęła się pracą. Fajne jest w tej książce, że każdy etap tworzenia danej rzeczy, przedstawiony jest bardzo dokładnie, krok po kroku. Zresztą sami zobaczcie, jak opisane jest zrobienie pudełka.
Bardzo mi się podoba takie dokładne przedstawienie wykonania danej rzeczy. Większość dzieci będzie w stanie bez większej pomocy dorosłego zrobić pracę samo. Nie będziemy musieli ciągle słyszeć, co mam robić dalej. Dziecko, które nawet nie umie czytać też sobie świetnie poradzi z prostszymi pomysłami. Moja Patrycja sama patrzyła co po kolei ma robić i pomalutku sobie tworzyła. Jedynie w czym jej pomogłam to włosy, bo chciała warkoczyki.

Tak wyszło nasze pudełko zainspirowane książką Akademia kreatywnego dziecka wydawnictwa Martel. Spróbujcie sami, to bardzo fajna zabawa :)
W książce jest 21 pomysłów na kreatywne prace plastyczne. Powiecie, że tyle pomysłów jest w internecie, to po co kupować. Teoretycznie tak, ale gdy dziecko ma w ręku książkę z taką masą fajnych, różnorodnych pomysłów, od razu ma ochotę na ich tworzenie. Książki z tej serii, a jest ich kilka, potrafią zachęcić do tworzenia. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie i swoją ulubioną technikę tworzenia:)
Już niedługo dzień mamy, taty. Dzięki książce Akademia prezentów wydawnictwa Martel, Patrycja ma już pomysły na prezenty. Oczywiście pokażemy wam co stworzyła.

TOP