niedziela, 5 marca 2023

EduCzytajki. Uśmiechy i łezki misia Domisia - PATRONAT

 Bardzo lubię pokazywać wam książki mądre, ciekawe,  opisujące życiowe problemy najmłodszych czytelników z ważnym przekazem i pięknymi ilustracjami. Większość rodziców już wie, że żeby wyrosnąć na mądrego, zrównoważonego dorosłego, trzeba nauczyć się w dzieciństwie jak radzić sobie z sytuacjami trudnymi, troskami, własnymi słabościami. Tutaj ważną pomocą dla rodziców są oczywiście książki, które są dla rodziców drogowskazami. EduCzytajki wydawnictwa Skrzat to seria, która ma pomóc dzieciom poznać i zrozumieć trudne emocje, pokazać jak poradzić sobie ze strachami, dziecięcymi problemami, jak nie dać się małym i dużym troskom. W skład serii wchodziły do tej pory dwie propozycje: Duże troski małych zwierzątek oraz Niedźwiedzi  świat Olmisi, natomiast w lutym dołączyła do nich książeczka Uśmiechy i łezki misia Domisia.
Uśmiechy i łezki misia Domisia to kontynuacja książeczki Niedźwiedzi świat Olmisi. Domiś to młodszy brat naszej poprzedniej bohaterki, która oczywiście pojawia się i w tej książeczce, jako starsza siostra. Tematy poruszone w tej książeczce, są bardzo życiowe i dotykają nie jedno dziecko. Któż z rodziców nie miał do czynienia z maluchem płaczącym lub złoszczącym się, bo nie dostał tego czego chciał? Ileż razy szkrab nie ma czasu na posiłek, bo zabawa jest ważniejsza? A może wasze dziecko jest zazdrosne o rodzeństwo? A może macie problem z odciągnięciem malucha od telewizora lub komputera? Książka ta pokazuje również etapy pożegnania z pieluszką, uczy dokonywania rozsądnych wyborów, oswaja z gorszym dniem oraz podpowiada, jak radzić sobie ze smutkiem i rozczarowaniem.  Znajdziecie w niej siedem opowiadań, każde poruszające inny problem z jakim mogą się spotkać rodzice u swoich maluchów.
Na koniec muszę wspomnieć o przepięknych, bajkowo kolorowych ilustracjach,  które są autorstwa Magdaleny Babińskiej. Dzięki nim książeczki od razu rzucają się w oczy i zachęcają do sięgnięcia po nie. Jestem nimi zachwycona od pierwszego wejrzenia.


Jako PATRONI z przyjemnością wam polecamy tę mądrą serię EduCzytajki wydawnictwa Skrzat.
TOP