poniedziałek, 13 marca 2023

Akademia Mądrego Dziecka - nowości marzec

 Zapraszam na przegląd nowości wydawnictwa HarperKids.pl z ulubionej serii Akademia Mądrego Dziecka. Co tym razem zaproponowano najmłodszym czytelnikom? Do i tak już obszernej kolekcji książeczek z tej serii dołączają kolejne z Zabawy dźwiękiem oraz Mój świat.Mój świat
Z serii Mój świat chciałabym wam dziś przedstawić dwie propozycje: Spójrz jak rosnę! oraz Co czujesz?Spójrz jak rosnę! do książeczka z ruchomymi elementami oraz okienkami w której najmłodsi czytelnicy będą mogli obserwować jak z żabiego skrzeku przez kijanki tworzą się żabki, dowiedzą się co jest potrzebne, żeby urosła marchewka, jak powstaje jabłko, czy pszenica na polu rolnika. Dzieci będą wędrować z książeczką przez świat zwierząt i roślin od stawu, obory, przez sad, pole aż do szklarni. To bardzo ciekawa propozycja, która zaciekawi maluchy i dostarczy im ważną wiedzę podaną w bardzo przystępny sposób.Co czujesz? to kolejna propozycja, która porusza bardzo ważny temat jakim są emocje człowieka. W książeczce znajdziemy ukryte buźki, które pokazują różne emocje od radości, przez smutek, złość, strach. Każda strona to inna sytuacja życiowa w której nasz milusiński znajdzie się w swoim życiu. Znajdziemy tutaj scenkę u lekarza, na placu zabaw, na basenie i w przedszkolu. Obrazki pokazują, że różne osoby (w tym wypadki trzy) w danej sytuacji różnie mogą się czuć, natomiast młody czytelnik ma wybrać uczucie jakie towarzyszy czwartej postaci. W takiej sytuacji dziecko postaci tej nada emocje jakie ono samo czuje w danych okolicznościach, co jest świetną okazją do rozmowy o nich.


Zabawy z dźwiękiemZabawy z dźwiękiem to najnowsza seria, która dołączyła do Akademii Mądrego Dziecka. Pojawiły się w niej aż cztery propozycje, ja przedstawię wam dwie z niech: Ciszej! oraz Rakieta startuje!

Są to opowieści dźwiękowe w których mali czytelnicy dołączą do niesamowitych przygód w kosmosie lub będą towarzyszyli w dżungli lwu, który potrzebuje ciszy, lecz ciągle spotyka zwierzęta, które wydają z siebie różne dźwięki.
 Każda z tych propozycji to przepiękne kolorowe ilustracje, niewielka ilość tekstu oraz to co dzieci uwielbiają, czyli element z dźwiękiem na każdej stronie. W tym przypadku dzieci mogą poćwiczyć rozpoznawanie kolorów, ponieważ odgłosy umieszczone są pod guzikami o różnych kolorach.
TOP