wtorek, 12 czerwca 2018

Propozycje piłkarskie dla dzieci.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to aktualnie temat bardzo na czasie. Starsi i młodsi kibice, chłopcy i dziewczęta już niedługo będą emocjonowali się meczami naszej reprezentacji. Firmy również są podekscytowane tym tematem i od pewnego czasu pojawiają się różne w tym temacie propozycje. Dzisiaj pokażę wam kilka z nich.Gra karciana - Polska Gola
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Celem gry Gra karcianej Polska Gola od Wydawnictwa Nasza Księgarnia jest jak sama nazwa mówi strzelenie gola. W skład gry wchodzą:

- karty reprezentacja Polski
- karty reprezentacja Hiszpani
W grę można grać aż w 8 graczy, ale jakoś wariant dwu osobowy przypadł nam dużo bardziej do gustu i na jego podstawie wytłumaczę wam o co w tej grze chodzi. Każda z osób bierze karty jednej z reprezentacji i wykładając karty na 3 gromadki stara się doprowadzić do zdobycia gola. Na samym początku należy znaleźć bramkarza swojej reprezentacji (oznaczony rękawicami), bo to ta karta rozpoczyna grę. Gdy wyłożymy tą kartę na jedną ze swoich gromadek, należy położyć ją na środku, pomiędzy obydwoma graczami. Gdy już bramkarz jest wyłożony należy wykładać na niego graczy, którzy są napisani na tej karcie, czyli szukamy gracza, wykładając karty z ręki, a gdy wyłożymy właściwego należy przełożyć go na gromadkę na środku. Wykładamy tak graczy aż do momentu, gdy uda nam się wyłożyć kartę z piłkarzem, który ma zaznaczone na swojej karcie znak strzelenia gola. Wówczas runda się kończy i zaczynamy mecz od nowa. Tak gramy do 5 bramek. Kto "wbije" przeciwnikowi więcej bramek ten wygrywa.


Gra jest bardzo szybka, energetyczna i emocjonująca. Nie ma czasu na długie zastanawianie się. Przy tej grze świetnie ćwiczy się spostrzegawczość, refleks a także sprawność dłoni. Bardzo fajnie się w nią gra, dlatego jeżeli oprócz emocji w telewizorze, chcecie przeżyć emocjonującą zabawę w realu, to koniecznie po nią sięgnijcie. Książka - Lewy, gola!
Wydawnictwo EgmontLewy, gola! to propozycja dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytelnictwem. Jest to jedna z najnowszych propozycji z serii Czytam sobie poziom 1. Tematyka książki nie nawiązuje do Mistrzostw Świata, lecz opisuje mecz Bayernu z Wolfsburgiem w którym Robert strzelił w 9 minut aż 5 goli. Myślę, ze taka tematyka i główny bohater książki, który jest idolem wielu młodych ludzi, zachęci ich do jej lektury i szkolenia w ten sposób, umiejętności czytania. Dodatkowo w książce znajdziecie naklejki.


SuperQuiz Piłka nożna
Kapitan Nauka

Kapitan Nauka proponuje  SuperQuiz Piłka Nożna w dwóch wersjach. Jeśli jeszcze ich nie znacie to powiem tyle, że można w nich znaleźć bardzo dużo ciekawych wiadomości na tematy związane oczywiście z piłką nożną.  Moja Patrycja bardzo go lubi, ponieważ jest mega fanką piłki nożnej i Roberta Lewandowskiego. Nie zawiodła się, ponieważ znalazła tam informacje o piłkarzu i drużynie w której gra, oraz wiele innych ciekawostek.

                  Znalezione obrazy dla zapytania Kapitan nauka super quiz piÅ‚ka nożnaZnalezione obrazy dla zapytania Kapitan nauka super quiz piÅ‚ka nożna
100 zabaw z piłką nożną
Kapitan Nauka100 Zabaw z piłką nożną to interesująca propozycja wydawnictwa Kapitan Nauka. W skład zestawu wchodzi książeczka z zadaniami oraz dwustronne karty również z zadaniami. Karty mają tą przewagę nad książeczką, że są laminowane i po zrobieniu zadań z tych kart można flamaster zetrzeć (flamaster jest dołączony do zestawu).


Jakie zadania znajdziemy w tym zestawie? Tematyka jest jak wiadomo związana z piłką nożną, ale zadania są bardzo różne i ćwiczą spostrzegawczość, skojarzenia, znajomość godzin, wyobraźnię przestrzenną. Znajdziemy tam jeszcze labirynty, obrazki typu znajdź różnicę i wiele innych fajnych zabaw.
100 Zabaw z piłką nożną to edukacyjny zestaw, który dzięki swojemu tematowi przewodniemu, zachęci dziecko do nauki i rozwijania już nabytych umiejętności.

Kieszonkowiec futbolowy Hattrick
Kapitan NaukaHattrick to nic innego jak quiz karciany, który zawiera 162 pytania o polskiej i światowej piłce nożnej. Karty są dwustronne. Na jednej stronie znajdują się pytania, natomiast na odwrocie mamy odpowiedzi na nie. W pudełeczku nie znalazłam instrukcji, ale to nie problem. Karty można bowiem wykorzystać w pojedynkę, albo do zabawy grupowej. Jest to również bardzo dobre źródło wiedzy o piłce nożnej. Najpierw można poczytać sobie informacje a następnie samemu sprawdzić się czytając pytania i próbując na nie odpowiedzieć.

Inną propozycją jest zrobienie domowego, albo koleżeńskiego turnieju. Prowadzący może zadawać pytania a inne osoby indywidualnie lub grupowo mogą odpowiadać na pytania. Możliwości wykorzystania tych kart są bardzo różnorodne, a wiedza w nich zawarta jest naprawdę obszerna, dlatego każdy fan piłki nożnej powinien je mieć.

A wy znacie jakieś fajne propozycje piłkarskie dla dzieci? Jeśli tak to piszcie w komentarzu.
TOP