czwartek, 7 czerwca 2018

Art Egmont prezentuje.

Odkąd pojawiła się Art Egmont jest to moja ulubiona seria tego właśnie wydawnictwa. Co jakiś czas pojawiają się w niej nowe propozycje. Tym razem chciałam wam zaprezentować trzy z nich.

Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek. 
Wydawnictwo Egmont


Pierwszą z nich jest Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek. Druga część tytułu idealnie oddaje cały sens książki w której zostało umieszczonych 30 zagwozdek. Co to są zagwozdki? W tym wypadku chodzi o kłopotliwe pytania i wplecione w zdania twierdzenia niezgodne z prawdą, które czytelnik musi odgadnąć albo wyłapać z tekstu. Nie są to banalne zagadki, na które od razu znamy odpowiedź. Zagadki są na wysokim poziomie intelektualnym i tak samo jest z błędami, które wdarły się do tekstu. Żeby wyłapać te 15 błędów, należy być bardzo bystrym czytelnikiem, dobrze kojarzącym fakty i czytającym tekst z uwagą i zrozumieniem. Do rozwiązania zagadek i znalezienia błędów trzeba również mieć trochę podstawowej wiedzy ogólnej.
Książka Zwariowany dzień powinna bardzo spodobać się dzieciom i dorosłym, którzy uwielbiają zagadki logiczne. Dla nie jednej osoby, będzie ona wyzwaniem oraz treningiem umysłu, jego spostrzegawczości, umiejętności skupienia się oraz kojarzenia faktów i odnajdywania w nich niepasujących elementów.

Oprócz tej intelektualnej uczty, czytelnika zachwycą nietuzinkowe ilustracje, które bardzo pasują do tej nietuzinkowej książki. Gorąco wam ją polecam. Książkę w najlepszej cenie znajdziecie TUTAJ.Alpha, Bravo, Charlie O kodach na morzu
Wydawnictwo Egmont


W życiu większości dzieci pojawia się fascynacja morzem, statkami i tematami z tym związanymi. Dowiadują się, że jest coś takiego jak alfabet Morse'a, że występują różne rodzaje statków, widzą np. w filmach jak załoga macha  flagami. Wówczas zaczynają się pytania, co to jest, do czego służy itd. Z pomocą rodzicom przychodzi książka Alpha, Bravo, Charlie O kodach na morzu, która odpowiada na wiele dręczących dzieci i dorosłych pytań. Dowiecie się w niej co oznaczają konkretne flagi sygnałowe, poznacie alfabet Morse'a oraz alfabet fonetyczny, dowiecie się co to jest semafor. Zostały w niej opisane różne typy statków tj. nurkowce, zbiornikowce, statki przybrzeżne, łodzie patrolowe itd. Oprócz fachowych informacji znajdziecie tutaj ciekawostki oraz słowniczek terminów morskich. Dla osób zafascynowanych morzem, statkami, będzie to wspaniała lektura, która pogłębi ich wiedzę, natomiast dla laików może będzie to początek pięknej przygody z morskim światem.
Książkę tę znajdziecie w dobrej cenie TUTAJ.

O kodach na morzu - zeszyt
Wydawnictwo Egmont

 O kodach na morzu - zeszyt jest zeszytem ćwiczeń w którym można utrwalić sobie wiedzę o flagach, poprzez kolorowanie ich. Ciekawy dodatek do poprzedniej lektury, ale nie konieczny.


TOP