sobota, 12 sierpnia 2017

Magiczne Ogrody - opinia

Magiczne Ogrody w Janowcu to kolejny tematyczny park rozrywki, który mieliśmy okazję odwiedzić. Tematem przewodnim jest magia i ogród. To jeden z najładniejszych parków w jakim byliśmy do tej pory, ze względu na wszech otaczającą nas zieleń, oraz kwiaty.Oprócz zieleni i kwiatów idąc główną ścieżką najpierw mamy wielką polanę z dmuchańcami, oraz trampolinami, natomiast po drugiej stronie namiot z dużymi klockami. Idąc dalej dochodzimy do placu zabaw w kształcie zamku. Tuż obok niego dzieci mogą czarować razem z wróżką.
Kolejną atrakcją są tratwy, których trochę się bałam, ale okazuje się, że nie ma czego, ponieważ woda jest tylko na głębokość 50 cm. Podczas naszej wizyty nie było obsługi, ale mieliśmy szczęście nie stać w kolejce.


Następnie idąc skalną ścieżką doszliśmy do pola róż i wyszliśmy na pole gigantycznych marchewek.
Tuż za nim znajduje się miejsce do ochłodzenia, oraz kolejka, która obwozi nas po kwiatowej dolinie, w której znajduje się wioska Bulwiaków. Pociągiem kierują i opowiadają o tym miejscu Bulwiaki. Pan bulwiak był bardzo sympatyczny i miło nastawiony do dzieci i nie tylko. Pani Bulwiakowa też była bardzo miła. Kolejka bywa tutaj długa, ale bardzo szybko się przesuwa do przodu. Za jednym razem pociąg zabiera aż 12 osób.

Zasugerowałabym postawienie parasoli na całej długości płotka, aby trochę ulżyć w słoneczny dzień osobom oczekującym na przejażdżkę, a kolejką jeżdżą całe rodziny: dzieci, rodzice, dziadkowie :)

Po miłej przejażdżce, wolnym krokiem poszliśmy dalej, przysiadając po drodze w altance. Fajnie, że w parku jest bardzo dużo ławeczek, często postawionych w cieniu, na których można sobie miło odpocząć.

Na końcu parku znajduje się Krasnoludzki Gród, oraz Mroczysko. Nad Mroczyskiem proponowałabym jeszcze trochę popracować. Wchodzi się do niego co 25 minut. Natomiast zwiedza z 10 minut i nie ma po nim większych wrażeń.


Natomiast w Krasnoludzkim Grodzie, znajduje się najwięcej atrakcji w całym parku. Można się pojedynkować, chodzić po huśtających się kładkach prowadzących z wieży do wieży, Strzelać z kuszy, bujać się na huśtawkach. Bardzo rozbawiły mnie dwie karuzele, które okazało się, że są napędzane siłą mięśni opiekunów.
W tej strefie znajduje się również wielka zjeżdżalnia. Proponuję wam wejść na zjeżdżalnię i pomóc dziecku. 


W parku jest jeszcze miejsce z piaskiem i małym oczkiem wodnym dla dzieci, oraz leżakami dla dorosłych. Fajne jest to, że nie trzeba dziecka bardzo pilnować, ponieważ jest tam bardzo płytko.

Najfajniejszą atrakcją dla mojej córki były tunele. Pierwsze z nich znajdują się w Krasnoludzkim Grodzie i moim zdaniem przeznaczone są dla dzieci od około 5 do 10 roku życia. Mój Kuba jeszcze się do nich zmieścił, ale ja już bym nie weszła.Drugie tunele znajdują się koło wyjścia z Mroczyska i są większe niż te pierwsze. Szczupli dorośli też się tam zmieszczą. Do tych tuneli przydaje się latarka. Młodszych dzieci nie radzę puszczać samych, ponieważ jeden z tuneli wychodzi w zupełnie innym miejscu niż pozostałe.
Ubikacje są bardzo estetyczne i znajdują się w całym parku. Są tam również toalety z przewijakami.


Gastronomia znajduje się na początku parku i na jego końcu. My byliśmy w restauracji, w której sprzedaje się jedzenie na gramy. Był bardzo duży wybór, kolejka szła sprawnie, minusem były za twarde frytki, ale można było je zastąpić kluseczkami, ziemniakami albo kaszą. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Natomiast lody nas nie zachwyciły - płatność tylko gotówką.
W parku jest miejsce przeznaczone do grillowania, ale przy nas nikt z tego nie korzystał i żaden grill nie był rozpalony.


Parkingi są dwa. Pierwszy na który natraficie znajduje się kilkaset metrów od głównego wejścia, należy przejść przez ulicę i podążać za strzałkami. Drugi, mniejszy jest tuż przy parku.W parku jest jeszcze dużo miejsca na nowe atrakcje i mam nadzieję, że powstanie jeszcze coś wow, co będzie zachwycało trochę starsze dzieci. Jak na razie jest to park głównie skierowany do młodszych dzieci.

Ogólne nasze wrażenia były pozytywne, gdybyśmy mieszkali w pobliżu byłoby to nasze ulubione miejsce na spędzenie rodzinnie wolnych wakacyjnych dni. 
                                                                  NASZA OCENA: 7,5/10
TOP