niedziela, 19 czerwca 2016

Łeba - Sea Park Sarbsk

Łeba - Sea Park Sarbsk to  rekreacyjno - edukacyjny park rozrywki, znajdujący się kilkanaście kilometrów od Łeby. Inne atrakcje dla dzieci w Łebie znajdziecie TUTAJ

Tematem przewodnim parku jest fauna i flora mórz i oceanów oraz kultura i historia regionu w którym się znajduje.


Największą atrakcją Sea Park Sarbsk  są oczywiście fokaria w których możemy podziwiać 4 gatunki zwierząt: foki szare, foki pospolite, kotiki i uchatki.

Tuż przy wejściu znajdują się 2 baseny z fokami i kotikami. Tuż za nimi znajduje się basen pokazowy z niebieskimi trybunami. Godziny pokazów znajdziemy na drzwiach wejściowych do basenu. Pierwszy pokaz odbywa się o 10.00. Napisałam pokaz, ponieważ nie jest to tylko karmienie, lecz również pokaz tresury oraz pielęgnacji zwierząt.

WSKAZÓWKI:

Drzwi do basenu pokazowego są otwierane tuż przed pokazem, ale warto ustawić się z przodu kolejki i czekać. Dlaczego? Na tym basenie pokazowym najlepsze miejsca to te w pierwszym rzędzie.

Tuż za drzwiami znajduje się brodzik z wodą, przez który obowiązkowo trzeba przejść dwoma nogami.

Pokaz trwa około 15 minut i w tym czasie nie wolno wstawać z miejsc oraz wykonywać gwałtownych ruchów. Przez cały czas pokazu drzwi są zamknięte i nikt nie może wyjść. Ubikacja jest tuż koło basenu. Korzystajcie przed :)

POZYTYWY:
Pokaz jest świetny, warty zobaczenia. Zwierzaki urocze i  mądre.

NEGATYWY:

3 trenerów prezentuje umiejętności swoich podopiecznych równocześnie. Można to zrobić lepiej, aby widz miał komfort oglądania, bez ciągłych nerwowych ruchów głową :)

Zachęcam was do obejrzenia filmiku z pokazu:

Wrak na wspak, to kolejna atrakcja Sea Park Sarbsk. Tuż po wejściu do środka błędnik tak szaleje, że trudno utrzymać równowagę :D 

Fajne, podobało nam się.


Woliery z ptakami znajdują się w górnej części parku. Znajdują się tam 24 gatunki ptaków zamieszkujących Polskę.O godzinie 11.00 (i nie tylko) poszliśmy na pokaz Błękitek Live Show. Jest to interaktywne widowisko multimedialne z udziałem wieloryba, gadającego z dziećmi. Jednym się podoba innym nie. My drugi raz byśmy nie poszli, ale warto zajrzeć jeśli jesteście tam pierwszy raz.

O godzinie 12.00 poszliśmy na drugi pokaz karmienia uchatek - czerwone trybuny. Tym razem drzwi na widownię były otwarte już kilkanaście minut przed. Gdy uchatki zobaczyły gromadzących się ludzi zaczęły się popisywać :) Najbardziej odważną i ruchliwą uchatkę Pati nazwała artystką, bo co rusz pozowała do zdjęć (zdjęcie poniżej) :) Pokaz był bardzo podobny do poprzedniego.

WSKAZÓWKI:

Warto i tym razem przyjść kilka minut wcześniej, aby zająć sobie najlepsze miejsca. Tym razem im wyżej tym lepiej.


Pokaz trwa około 15 minut i w czasie pokazu nie wolno wstawać z miejsc, oraz wykonywać gwałtownych ruchów. Przez czas pokazu drzwi są zamknięte i nikt nie może wyjść.W Sea Park Sarbsk znajduje się Park miniatur latarni morskich. To nie to samo, co wejście na prawdziwą latarnię, ale ciekawie jest porównać kilkanaście obiektów w jednym miejscu. Jak widać na zdjęciach latarnia, latarni nie równa: wyglądem, wielkością.

Ogólne wrażenie pozytywne.Muzeum marynistyczne. Podobno największe zbiory rękodzieła marynistycznego. Możliwe, ale bardzo gęste ustawienie eksponatów powoduje, że wiele pięknych rzeczy umyka naszej uwadze.Galeon Wodnik. Jest to replika polskiego statku wojennego z 1623 roku, który brał udział w wojnie ze Szwecją. W środku znajduje się gaj małego pirata.


Jak widać na zdjęciu poniżej w parku znajduje się wiele makiet zwierząt morskich.
Jedną z głównych atrakcji parku jest Oceanarium Prehistoryczne 3D. Nie mam własnych zdjęć, bo pomieszczenie jest bardzo ciemne. Wrażenia są dość realistyczne. Były momenty, że moja Pati trochę się bała aż do momentu dojścia do ostatniej atrakcji na platformie.

WAŻNE: Ostatnia atrakcja na platformie może być dla małych dzieci zbyt straszna !!! ale nie zdradzę wam co to jest. Zresztą po krzykach innych zwiedzających, sami się tego domyślicie :D

 Poniżej place zabaw i park linowy, rozmieszczone w różnych częściach Sea Park Sarbsk.W Sea Park Sarbsk spędziliśmy około 4,5 godziny.


 Podczas pobytu zjedliśmy obiad w knajpce koło parku zręcznościowo - linowego. Cena za zestaw (zupka + drugie danie) kosztowało 22 zł. Jedzenie było smaczne i świeże.Ubikacja jest tuż koło basenu, dość mała.


Parking jest dość mały i nie ma wydzielonej strefy dla autokarów. Warto w sezonie przyjechać z samego rana.
Nasze ogólne wrażenia są POZYTYWNE. Chętnie w przyszłości jeszcze raz odwiedzimy Sea Park Sarbsk


Nasza ocena to 7/10

 Inne atrakcje dla dzieci w Łebie znajdziecie TUTAJ


.
TOP