środa, 26 kwietnia 2023

Akademia Mądrego Dziecka - nowości kwiecień

 Zapraszam na kolejne nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka, które ukazują się regularnie co miesiąc. Ta seria tak bardzo się rozrosła, są to już nie tylko kartonowe książki dla maluchów, lecz również dołączyły do niej propozycje dla przedszkolaków i jeszcze ciut starszych dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jestem oczarowana różnorodnością tej serii, lecz dziś chciałabym pokazać wam nowości miesiąca kwietnia przeznaczone dla maluchów. Tym razem są to książeczki z serii: Zabawa w chowanego oraz Poznaję dotykiem.Zabawa w chowanegoGdy moje dzieci były małe, jedną z ulubionych zabaw, była zabawa w chowanego typu a kuku. I w tym klimacie powstała seria książeczek Zabawa w chowanego. Dziś chciałabym przedstawić wam dwie z nich: Gdzie się schował kotek? oraz Gdzie się schował kurczaczek?


Są to kartonowe książeczki z przepięknymi kolorowymi ilustracjami, filcowymi klapkami pod którymi ukrywają się kolejne zwierzątka. Natomiast ostatnia strona to ukryte pod filcową zasłoną lustereczko w którym maluch będzie mógł sam do siebie zrobić a kuku. Pamiętam z dzieciństwa moich dzieci, że bardzo lubiły właśnie takie zabawy, robienie a kuku do własnego odbicia w lustrze. Myślę, że każdemu maluchowi bardzo spodobają się książeczki z tej serii. Wywołają wiele śmiechu i radości z zabawy, szukania zwierzątek oraz robienia a kuku do własnego odbicia.


Poznaję dotykiem
Wiemy jak ważne są zabawy sensoryczne rozwijające takie zmysły jak dotyk. Ta książeczka jest właśnie z tą myślą stworzona, żeby maluchy rozwijały ten zmysł, dzięki różnym strukturom materiału. Dziś chciałabym przedstawić wam dwie propozycje z tej serii: W lesie oraz Na farmie.

 Maluchy dotykając ją natrafią na powierzchnię śliską, szorstką, rowki. Oprócz różnorodności struktur
książeczka ma za zadanie rozwijać spostrzegawczość, uważność, poprzez zadania jakie są umieszczone na kolejnych stronach. Młody czytelnik będzie miał za zadanie znaleźć różne elementy na poszczególnych obrazkach, policzyć np. krowy, rozpoznać zwierzęta te z gospodarstwa oraz te z lasu.

Obie książeczki zachwycają swoją kolorystyką, oraz przepięknymi ilustracjami. Książeczki od pierwszego spojrzenia wpadają w oko.

TOP