poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Park dinozaurów - gra kooperacyjna dla dzieci wydawnictwa Egmont.

Na początek przygody z grami planszowymi warto małemu dziecku wybrać grę, która nie wzbudzi w nim złych emocji i co za tym idzie, nie zniechęci go do dalszych rozgrywek. W takim celu zostały wymyślone tzw. gry kooperacyjne, w których należy połączyć siły z innymi członkami rodziny do osiągnięcia wspólnego celu. Taką właśnie grą jest Park dinozaurów - gra kooperacyjna dla dzieci wydawnictwa Egmont.W skład gry wchodzi:

- plansza
- pionki dinozaurów
- kostka
- meteoryt
- 8 żetonów obiektów
- 8 żetonów tyranozaurówCelem gry jest uratowanie czterech dinozaurów. Osiągniemy ten cel, gdy oprowadzimy je dookoła planszy i zdążymy wrócić z nimi zanim meteoryt dotrze do Ziemi. Nie obędzie się oczywiście bez pewnych utrudnień. Gracz rzuca kostką i rusza się dowolnym dinozaurem, zgodnie ze wskazówkami zegara. Gdy na planszy natrafi na obrazek z jednym z obiektów, musi znaleźć taki sam żeton spośród leżących na środku planszy. Gdy zrobi to poprawnie nic się nie dzieje, natomiast gdy odkryje niepasujący żeton meteoryt należy przemieścić o jedno pole w prawo. Gra kończy się, gdy wszystkie dinozaury bezpiecznie dotrą do celu, lub gdy meteoryt dotrze na ostanie pole swojego toru. W pierwszym przypadku wygracie, natomiast w drugim niestety drużyna ponosi porażkę. Gdy najmłodszy gracz, nabierze wprawy, możemy grę utrudnić. Do tego służą żetony tyranozaurów oraz druga, bardziej rozbudowana strona planszy.
Tak jak pisałam na początku gry kooperacyjne to doskonały pomysł na rozpoczęcie przygody z grami planszowymi, gdy dziecko jest małe. Gra kooperacyjna nie zawiera w sobie elementu rywalizacji między innymi graczami, dzięki temu dziecko nie zniechęci się do gier planszowych, nie zezłości się na innych graczy w razie przegranej, a my rodzice nie musimy udawać, że przegrywamy z dzieckiem. 


Park dinozaurów jako gra kooperacyjna łączy rodzinę, lub grupę graczy przy wypełnianiu wspólnego celu. Starsi gracze mogą doradzać nowicjuszowi w podejmowaniu decyzji, ale w ostateczności to on sam decyduje co che zrobić.

Park dinozaurów łącząc grę planszową z memory wprowadza do rozgrywki element rozwijania zdolności zapamiętywania, skupienia oraz koncentracji dziecka. Gdy dodamy do tego motyw dinozaurów, które dzieci bardzo lubią, wychodzi nam świetna gra kooperacyjna idealna na wspólne rodzinne rozgrywki.

 Gra bardzo mi się podoba i z wielką przyjemnością chciałam zwrócić wasza uwagę na nią. Grę znajdziecie na stronie wydawnictwa Egmont.pl o TUTAJ 


Wiek graczy: +3 lat
Liczba graczy: 1 - 6 os.
Wydawnictwo: Egmont
TOP