środa, 4 kwietnia 2018

Zostań stylistką firmy Foxgames - gra planszowa recenzja.

Gdy byłam w podobnym wieku co moja Patrycja (8 lat), lubiłam bawić się w stylistkę. Moja koleżanka z klasy rysowała laleczki i ubranka dla niej, a ja je sobie wycinałam i razem tak się bawiłyśmy. Skoro to pamiętam, to znaczy, że bardzo lubiłam tą zabawę, jak wiele innych dziewcząt i pewnie jacyś chłopcy. Gdy dostaliśmy Zostań stylistką firmy Foxgames to wiedziałam, że ta gra planszowa może spodobać się mojej córce.W skład gry wchodzi:
- plansza
- 4 plansze modelek
- 4 pionki
- 12 kart stylu
- 20 kart specjalnych
- 50 żetonów monet
- 8 żetonów z gwiazdkami
- 54 żetonów ubrań i fryzur
- kostka
Celem gry jest jak najszybsze zebranie min. pełnych 2 stylizacji dla wybranej przez siebie modelki. Stylizacje pokazane są na kartach. Elementy należy kupować w sklepach rozmieszczonych na planszy. Mamy na ten cel monetę o wartości 10. Jeżeli zabraknie graczowi pieniędzy, może pobrać je z pola bankomatu. Żeby urozmaicić rozgrywkę mamy karty specjalne np. taksówka, która dowiezie nas na dowolne zwykłe pole, albo bilety to podróży komunikacją miejską, czy też karty płatnicze. Dodatkowo, gdy wyrzucimy jedynkę, lub dwójkę na kostce, robimy promocję na wybranym przez nas sklepie, natomiast szóstka zdejmuje promocję z jednego sklepu. 

Dodatkowo możemy zagrać w 3 mini gry pt. na wybiegu, nowe stylizacje oraz geniusz mody. Natomiast moja córka często lubi po prostu pobawić się w stylistkę, tak jak ja przed laty.


Gra jest bardzo prosta jeśli chodzi o zasady gry i całą jej konstrukcję, aczkolwiek osobiście inaczej skonstruowałabym planszę, tak aby trochę utrudnić rozgrywkę. 
Przy pozornie błahej rozgrywce, możemy przekazać dziecku kilka podstawowych informacji z dziedziny handlu i ekonomii. Będziemy mogli wytłumaczyć co to jest promocja, konkurencja, jakie są formy płatnicze. Zwykła gra w modę może przemienić się w fajną lekcję z podstaw handlu. Czy tak się stanie, zależy tylko od rodzica, który musi wyjść w tej kwestii z inicjatywą, no chyba, że macie dziecko, które lubi wszystko wiedzieć i samo będzie was wypytywało o to czego nie wie.


I jak? Podoba wam się taka propozycja gry dla dziewczynek i nie tylko? Mojej córce gra planszowa Zostań stylistką firmy Foxgames przypadła do gustu.

Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Cena od: 44,99zł 
Wydawnictwo: Foxgames
TOP