poniedziałek, 26 marca 2018

Nowości wydawnicze marca cz.I

Dzisiaj chciałabym zaprosić was na nowości wydawnicze marca cz.I w której przedstawię wam propozycje wydawnictwa Egmont. Jak co miesiąc mamy bardzo duży wybór pozycji czytelniczych od malucha do starszaka.
Propozycje dla maluchów.

Dla najmłodszych czytelników wydawnictwo Egmont proponuje kolejne części z serii Akademia Mądrego Dziecka. Tym razem zamiast dziurek, wydawnictwo poszło jeszcze dalej w uatrakcyjnieniu dzieciom tej lektury. Tym razem książeczki posiadają ruszające się obrazki, które spodobały się nam, a co dopiero małym dzieciom. One powinny być nimi zachwycone.


My z tej serii posiadamy następujące tytuły: Pojazdy, W domu, Na wsi. W każdej z książeczek dziecko pozna podstawowe pojęcia związane z danym tematem np. W domu znajdziemy nazwy pomieszczeń, przyborów toaletowych, mebli, a Na wsi poznamy zwierzęta z gospodarstwa, traktor, widły.

Książeczki spodobały mi się, gdy tylko wzięłam je do ręki. Są ładne, kolorowe i bardzo pomysłowe, co zachęci małe dzieci do częstego zaglądania do nich i uczenia się nowych rzeczy. Strony są grube i mają zaokrąglone końce, dzięki czemu są bezpieczne dla dzieci. 

Propozycje dla przedszkolaków.

Dla ciut starszych, ale jeszcze bardzo młodych czytelników, mamy serię Bing: Prezent urodzinowy, Zeszyt zadań oraz Wodne kolorowanie. Na stronie znajdziecie jeszcze inne propozycje.Prezent urodzinowy, to przesympatyczna opowieść jak Bing wybierał prezent dla swojej przyjaciółki Suli. Te opowiadanie nauczy dzieci, że należy kierować się gustem  i upodobaniem osoby, którą chcemy obdarować, oraz co się stanie gdy wybierzemy tak fajny prezent, że nam również on się spodoba.
W tej serii, tak jak wcześniej pisałam dostępne są jeszcze książeczki z zadaniami, oraz wodne malowanki. W książeczce z zadaniami dowiecie się jak zrobić włochate wydmuszki, pomalujecie, poszukacie różnic między obrazkami itd.Wszystkie propozycje z tej serii powinny spodobać się nie jednemu dziecku.

W tej grupie wiekowej znajdziecie również propozycje książeczek z bajkami.


 Bajki 5 minut przed snem Masza i Niedźwiedź to siedem opowiadań na podstawie znanej chyba wszystkim bajki Masza i Niedźwiedź. Masza to mała dziewczynka z głową pełną najdziwniejszych, najbardziej zwariowanych pomysłów, natomiast Niedźwiedź próbuje ją okiełznać, lecz słabo mu to wychodzi. Znając bajkę wiecie czego możecie się po takiej książce spodziewać. Co mam na myśli? Oczywiście masę śmiechu z zabawnych przygód tej dwójki i innych zwierząt.  To fajna alternatywa dla młodych fanów tej bajki.Kolejną propozycją jest Star Wars z serii Nowa Kolekcja Bajek. To dość specyficzna książka, która nie jest typową bajką, czy też opowiadaniem. Czytając ją poznajemy bohaterów tej kultowej serii filmów: droidy, jedi, piloci, księżniczkę oraz sithów. Każdy rozdział poświęcony jest jednemu typowi postaci. Jeżeli spodziewacie się typowej bajki, to ta książka niestety może was rozczarować, tak jak to było w przypadku mojej córki. Ma jeszcze jedną wadę. Zdradza ważne szczegóły z filmu np. że Lord Vader na koniec stał się dobry i ocalił Luke'a. Nas niestety ta książka zawiodła.Propozycje dla dzieci uczących się czytać.

Dla dzieci uczących się czytać, wydawnictwo Egmont proponuje serię Czytam sobie, a w niej kilka nowości. W naszej kolekcji znalazły się: Historie spod podłogi Dom i Serce oraz Komendant wolnej Polski o Józefie Piłsudskim. Jak wiecie takie serie podzielone są na 3 poziomy trudności.


Poziom pierwszy to książeczka pt. Dom, która opowiada o przygodach Kudełka, stworka spod podłogi, który robi sobie wycieczkę po domu i spotyka postać podobną do niego samego o imieniu Grubelek. Nowi przyjaciele miło spędzają dzień, a młody czytelnik może poćwiczyć czytanie w książce z dużymi literkami i małą ilością tekstu.
Co do ilustracji, to wydawały mi się dość ponure, natomiast mojej córce podobają się i stwierdziła, że są z poczuciem humoru.


W poziomie drugim również znajdziecie kontynuację przygód Kudełka, ale ja wolałam propozycję historyczną o Józefie Piłsudskim pt. Komendant wolnej Polski, która opowiada o życiu tego wielkiego Polaka od jego dzieciństwa aż po kres jego życia. To fantastyczne opowiadanie, które dzieciom przybliży tą niezwykłą i bardzo ważną dla Polaków i dla naszej ojczyzny postać w sposób ciekawy i łatwy do zrozumienia, przy jednoczesnym ukazaniu tła historycznego. W tej książce również znajdziecie duże literki, ale tekstu jest już trochę więcej, aczkolwiek też nie za dużo. Bardzo polecam wam tą pozycję. Przy miłej lekturze dzieci dowiedzą się dużo ważnych rzeczy o swojej ojczyźnie i jej wielkim bohaterze.


Poziom trzeci to kontynuacja przygód przyjaciół Kudełka i Grubełka, tylko już dużo bardziej rozbudowana jeśli chodzi o treść.  Tak jak w pierwszym poziomie, bohaterowie przeżywają przygody w domu, lecz są one dużo bardziej rozbudowane i dużo bardziej dynamicznie przebiega akcja. Nawet Grubełek zostaje porwany przez Pana Sikorkę. Pojawia się też postać dziewczynki o imieniu Cecylia oraz jej babcia.  Jeżeli chcecie poznać przygody tych sympatycznych postaci i przy okazji poćwiczyć czytanie to koniecznie musicie mieć tą książeczkę.
Niestety w tej książce ilustracje nie zachwyciły mnie, ani Patrycji. Książka przez nie wygląda na ponurą.


Propozycje dla starszaków.

Z serii Basia do naszej kolekcji trafiły trzy nowe propozycje: Basia i tablet, Basia i przyjaciele Lula oraz Basia Wielka księga słów.


Basia i tablet, jak sam tytuł mówi, porusza kwestię nowych technologii i problemów z tym związanych. Książka pokazuje jak jeden mały przedmiot może zmienić życie rodziny. Tak właśnie stało się w rodzinie Basi. Odziedziczony tablet wywołał kilka awantur, doprowadził do dziwnego, niecodziennego zachowania mamy i pokazał młodemu czytelnikowi co to jest uzależnienie i czym to może grozić.
Książeczka jest bardzo fajnie, czytelnie i zrozumiale napisana, a poważny temat nie przeszkadza w dobrej rozrywce podczas jej lektury. Poważny temat pokazany jest w taki sposób, aby dziecko mogło łatwo zrozumieć o co chodzi, ale bez przesadnego straszenia. Jeżeli macie małego fana tabletów i innych nowych technologii, koniecznie kupcie mu tę książeczkę.


Basia i przyjaciele Lula to opowiadanie o wspólnym występie baletowym Basi i jej kuzynki Luli. Książka opisuje uczucia jakie towarzyszyły Luli przed występem. Oczywiście mam na myśli tremę i zdenerwowanie, które zna każdy z dorosłych, a dla dzieci może to być pierwsze, jeszcze nieznane przeżycie. Warto w takim wypadku przeczytać tą książkę, która fantastycznie ukazuje te uczucie. Pokazuje również, że nie wszystko zawsze musi być idealne, ważne abyśmy się starali zrobić to jak najlepiej umiemy, nigdy się nie poddając.


Basia Wielka Księga słów to książka w której są słowa - hasła ułożone w kolejności alfabetycznej. Każde słowo to oddzielne opowiadanie, które możemy czytać osobno. W książce możemy znaleźć przeróżne hasła od tych na bardzo poważne tematy tj. adopcja, czy opisujące różne stany emocjonalne, przez zabawne opowiadanka na tematy związane z rodziną, oraz śmieszne przepisy na błotne kotlety. Tak jak każda książeczka z tej serii, tak i ta jest bardzo ciekawie napisana. a poważne tematy są przedstawione w bardzo przystępny dla dzieci sposób. Książka wciąga od pierwszych stron, tak jak i wszystkie inne propozycje z tej serii. Fanów Basi nie muszę zachęcać do lektury, natomiast jeżeli jeszcze nie mieliście okazji czytać książki z tej serii, to koniecznie to zróbcie, bo naprawdę warto.Dla ciut starszych czytelników, nie tylko płci męskiej, wydawnictwo Egmont proponuje Spider-Man z serii Bajki 5 minut przed snem. Książka składa się z kilku oddzielnych opowiadań, które możemy czytać osobno, ponieważ każde z nich ma swój niezależny początek i koniec. Książka zaczyna się od historii powstania Spider-Men'a. W kolejnych opowiadaniach główny bohater napotyka na swej drodze różnych złych przeciwników. Z pomocą przychodzą mu inni bohaterowie Marvela, czyli Avengers.
Ta propozycja będzie idealna dla chłopców, którzy nie lubią czytać "normalnych" książek i dla dziewczynek zafascynowanych superbohaterami. Moja Patrycja jest właśnie taką młodą fanką superbohaterów i Poleca wam ją do przeczytania.
Dziękuję, że dotrwaliście do końca. W komentarzach napiszcie co wam się najbardziej z tych propozycji wydawnictwa Egmont spodobało.TOP