wtorek, 6 marca 2018

Gra karciana Wirus z serii Trefl Joker Line.

Gry karciane przez długi czas były przeze mnie nie doceniane, ale odkąd poznaliśmy kilka wspaniałych tytułów zaczęliśmy z chęcią poznawać coraz to inne gry tego typu. Ostatnio do naszej, coraz bardziej powiększającej się kolekcji, dołączyła gra karciana Wirus  z serii Trefl Joker Line. Patrząc na jej pudełko w pierwszym momencie wydawała mi się lekko straszna i sądziłam, że może się nie spodobać Patrycji. Czy tak się stało dowiecie się czytając dalej.W skład gry wchodzi:
- 68 kart podzielonych na: organy, wirusy, szczepionki, terapie.


Celem gry jest zdobycie 4 zdrowych organów. Kto pierwszy to zrobi ten wygrywa. Pomyślicie sobie, że to nic trudnego. Jednak tak nie jest. Przeciwnicy zrobią wszystko, aby pozbyć się organów innych graczy. Do tego służą karty wirusów. Żeby nie było za prosto, każdy organ ma inny kolor. Do jego zawirusowywania i leczenia szczepionkami, należy używać kolorów danego organu (oprócz koloru tęczowego, którego można użyć na każdy organ). Czyli musimy wystawiać organy, dbać o nie i przy okazji przeszkadzać przeciwnikom w zdobyciu 4 zdrowych organów. 
Żeby gra nie była zbyt nudna, została wprowadzona jeszcze 4 kategoria kart tzw. terapie, dzięki którym:
- możesz zamienić się z wybranym przeciwnikiem jednym organem, 
- możesz ukraść jeden organ dowolnemu przeciwnikowi,
- możesz przenieść tyle ile chcesz wirusów na organy przeciwnika,
- przeciwnicy wymieniają wszystkie karty, które posiadają w ręku na nowe,
- możesz wymienić całe ciało z innym graczem.

Terapie potrafią nieźle namieszać w strategii, którą się zaplanowało i nie raz przesądzają o wygranej danego gracza.
Gra karciana Wirus z serii Trefl Joker Line to połączenie losowości z przemyślaną strategią. Grając z Kubą miałyśmy niezły problem, żeby go pokonać. Nawet weszłyśmy (ja z Patrycją) w jawny układ przeciwko niemu i dopiero za trzecim razem udało nam się z nim wygrać. 

Gra jest pełna emocji, nieprzewidywalna, jedna karta może zmienić los całej rozgrywki, ale dzięki temu rozgrywka nie jest nudna. Podczas gry należy planować swoją strategię, ale jednocześnie musimy obserwować przeciwników i z ich zachowania starać się odgadnąć jakiego asa trzymają w rękawie.


Oto opinia Patrycji na temat tej gry:

Gra Wirus jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Możesz mieć doskonały plan, który przeciwnik może ci pokrzyżować. Podoba mi się gra, bo można robić chytre plany, lub udawać nie mającego planu. W tej grze spodobały mi się też terapie np. błąd lekarski, którym zamieniamy się ciałem z przeciwnikiem, albo kradzież organów. Dzięki tej karcie wygrałam. Gdy patrzę na opakowanie tej gry, to od razu chce mi się w nią grać.


Myślę, że chęć dodania do recenzji własnej opinii przez Patrycję jest dla niej najlepszą rekomendacją. Jeżeli i wy chcecie przeżywać emocjonujące rozgrywki przy grze Wirus z serii Trefl Joker Line, to znajdziecie ją TUTAJ.


Wiek graczy: +8 lat
Liczba graczy: 2 - 6 os.
Cena od: 35zł 
Wydawnictwo: Trefl Joker Line

TOP