poniedziałek, 5 marca 2018

Ozdobne pudełko Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - krok po kroku.

Kontynuując serię postów komunijnych, dziś zapraszam was na prezentację jak zrobić Ozdobne pudełko Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - krok po kroku, którą specjalnie dla was przygotowała Agnieszka z bloga 321start DIY . Jeżeli lubicie twórcze pracy DIY, to u niej znajdziecie dużo świetnych pomysłów, a tymczasem patrzcie co Aga stworzyła na moją prośbę. 


Ozdobne pudełko Pamiątka Pierwszej Komunii świętej - krok po kroku.

Potrzebne materiały:
·      pudełko
·      papier ozdobny
·      wydrukowany napis na zewnątrz oraz treść do wnętrza pudełka
·      ramka-tekturka
·      wstążka z ozdobnym brzegiem
·      papierowe kwiatki
·      aplikacje materiałowe
·      dżety samoprzylepne
·      kleje, taśma dwustronna, taśma dystansowa
·      nożyczki, linijka, ołówek
·      do cięcia przyda się trymer - nie jest on koniecznością, ale zdecydowanie ułatwia pracę

Najpierw odpowiem na podstawowe pytanie, które być może macie teraz w głowie - skąd wziąć pudełko? Otóż takie opakowanie możecie dostać w sklepie dla plastyków albo spróbujcie zapytać u jubilera (pudełko na komplet biżuterii lub pudełko na kolię) Możecie również zrobić je samodzielnie. Do jego wykonania nie trzeba wiele, przede wszystkim potrzebna jest kartka rozmiaru A3. Zainteresowanych odsyłam do wpisu,w którym udostępniam schemat i pokazuję jak zrobić pudełko, na którym bazuję w tym tutorialu.


Zaczynam od przycięcia sztywnego papieru tak, aby był trochę mniejszy niż front pudełka.

Tak przyciętą kartkę naklejam na górę pudełka. Do przyklejenia używam kleju w rolce. Przy tego typu pracach najczęściej wybieram taki klej, ponieważ nie powoduje on nieładnego marszczenia papieru.
Przycinam kolejną kartkę – tym razem jej rozmiar będzie mniejszy niż poprzednio naklejony różowy kartonik. Muszę Wam jeszcze powiedzieć, że ten kwiatowy kartonik nie pochodzi ze sklepu papierniczego. To była papierowa serwetka, która została przeze mnie zamieniona w ozdobny papier. Oczywiście, Wy również możecie poznać patent, jak zrobić papier z serwetki.

Wstążkę z ozdobnym brzegiem rozcinam i przyklejam do brzegów kwiatowego kartonika, tak aby ozdobny rant wstążki ładnie wystawał. Znów używam kleju w rolce.


Na środek przyklejam wstążkę w całości. Brzegi zakładam pod spód papieru i tu pod spodem nie żałuję kleju. Natomiast na wierzchu klej nanoszę tylko pod spód tych ozdobnych kwiatków – tu nie będzie go widać, a wstążka będzie się dobrze trzymać.Wcześniej zmierzyłam średnicę ozdobnej tekturki-ramki i i wydrukowałam pasujące do tej wielkości koło z napisem. Sprawa wiadoma, że skoro kartka komunijna, to i napis brzmi Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. 

Brzegi tekturki smaruję od spodu klejem Magic. Tekturkę naklejam na wycięte koło.


Całą tę dekorację przyklejam na ozdobny kartonik za pomocą taśmy dystansowej.


Z papierowych kwiatków tworzę kompozycję. Nie jest to trudne zadanie, gdyż kwiatki mają bardzo elastyczne druciki. Łączenie polega na obwiązywaniu jednego kwiatka drugim.


Kiedy kompozycja jest gotowa, ucinam nadmiar drucików. Przy tej czynności warto skorzystać z cążków. Bukiecik przyklejam do kartki za pomocą mocnego kleju z precyzyjną końcówką.


Dodaję jeszcze wstążeczki i elementy pasmanteryjne o komunijnej tematyce – hostię i kłosy.


Na koniec jeszcze kilka dekoracyjnych kamyczków i ozdoba wieczka jest gotowa do naklejenia. Tym razem posługuję się taśmą dwustronnie klejącą.


Aby papier dobrze się przykleił trzeba go trochę przycisnąć. Dla bezpieczeństwa pudełka otwieram je na płasko i dopiero wówczas przyciskam kartkę do wieczka. Mam gwarancję, że nie pogniotę pudełka.


Wieczko jest już gotowe. Czas zająć się środkiem.Bazuję na tej samej kolorystyce kartek. Dolna, kwiatowa kartka jest dopasowana wielkością do spodu pudełka, przy czym warto zostawić z boków 2-3 milimetry miejsca na wchodzące do środka skrzydełka górnej klapki. 

Tu również przyklejam kompozycję kwiatową.


Całość wklejam w środek pudełka za pomocą taśmy dystansowej.


Treść oczywiście możecie napisać ręcznie. Ja skorzystałam z drukarki, a wzór który widzicie był przygotowany kilka lat temu jako życzenia od mojej mamy dla wnuczki.Taka Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej na pewno będzie jedyna w swoim rodzaju i niezapomniana. Kartka-pudełko ma również te praktyczne zastosowanie, że bez trudu zmieścicie w środku kopertę z pieniędzmi, jeśli taki właśnie prezent macie zamiar podarować.


Mam nadzieję, że choć kilkoro z Was zainspirowałam do stworzenia ręcznie robionych kartek z okazji Pierwszej Komunii Świętej. To nie jest takie trudne. Wręcz odwrotnie – przy takiej kreatywnej pracy można poczuć radość tworzenia, a wierzcie mi, że to bardzo pozytywne uczucie :)
Myślę, że zapakowany prezent np. gotówka wraz z życzeniami, w takim pudełeczku zrobi ogromną furorę. Mi praca Agnieszki bardzo przypadła do gustu. Tak jak pisałam wcześniej, znajdziecie u niej dużo ciekawych inspiracji. Koniecznie do niej zajrzyjcie - 321startdiy.pl
TOP