poniedziałek, 19 marca 2018

Gra edukacyjna Poznaję Polskę wydawnictwa Zielona Sowa.

Gdy po sprawdzianie w szkole okazało się, że moja córcia ma największy problem z mapą i z położeniem różnych miast w Polsce, postanowiłam pomóc jej w tym za pomocą zabawy. U nas bardzo dobrze w tym temacie sprawdzają się gry planszowe. Tak oto zawitała w nasze progi gra edukacyjna Poznaję Polskę wydawnictwa Zielona Sowa.W skład gry wchodzi:

- dwustronna plansza
- pionki
-kostka
- 25 kart pytań
-25 kart ruchu


Zadaniem gracza jest przejście przez całą Polskę od gór po morze. Na swojej drodze uczestnicy gry napotkają pola zielone i czerwone, które bardzo urozmaicą im rozgrywkę.
Zielone jest to pole pytania. Gracz musi odpowiedzieć na pytanie orła Mieszka. Jeżeli źle na nie odpowie, to niestety traci kolejkę. Jeżeli zrobi to dobrze, to nic się nie dzieje.
Czerwone jest to pole ruchu. Na tych kartach znajdziemy takie polecenia jak cofnięcie się o ileś pól, poruszenie się do przodu, albo tracimy kolejkę itd.Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do mety czyli nad morze. Oczywiście jak w każdej grze wydawnictwa Zielona Sowa mamy możliwość zagrać wariant typowo planszówkowy, bez dodatkowych kart, wystarczy, że odwrócimy planszę na drugą stronę.Jak sami możecie zauważyć na planszy - mapie Polski znajdują się zaznaczone główne miasta, oraz kilka krain geograficznych i rzeka Wisła. Z zaznaczonymi na mapie miejscami powiązane są pytania, dzięki czemu dziecko łatwiej przyswoi sobie wiedzę i później skojarzy sobie dane miejsce z informacją, oraz z położeniem na mapie. Informacji nie jest zbyt wiele, dzięki czemu nie będzie efektu przeładowania wiedzą, co prowadzi do nie zapamiętania danych wiadomości. Uważam, że gra jest idealna dla młodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać Polskę. Wiadomości zawarte w kartach są z tych istotnych, ale również zawierają ciekawostki, które łatwiej pozwolą dziecku skojarzyć dane miasto i jego lokalizację np. Wrocław to oczywiście krasnale.

Dzięki graniu w gry planszowe można zbliżyć się z naszym dzieckiem. Spytacie się jak? Grając w tą grę rozmawiałyśmy z Patrycją. Pytałam się jej, czy pamięta, że dziadek Jurek pochodzi z Lublina i że tam mieszka jego rodzeństwo. Rozmawiałyśmy o zbliżających się wakacjach i naszej zaplanowanej wycieczce w góry i do Wrocławia, przy okazji opowiadając jej o obozach wędrownych na które jeździłam. Śmiałyśmy się do rozpuku, gdy opowiadałam jej jak ją karmiłam w jakimś zaułku w Gdańsku i jakie to sensacje wywołało wśród przejeżdżających panów (dodam, że Pati miała wtedy 2 miesiące). Jak widzicie niby zwykła gra a jak cudownie może zacieśnić więzy między rodziną.


Gdy dziecko nie kojarzy nauki z nauką przyswaja wiedzę z dużą przyjemnością i łatwością. Właśnie dlatego powinniśmy kupować dzieciom gry planszowe, ale nie tylko. Wszelakie pomoce naukowe przy których dziecko będzie dobrze się bawiło są mile widziane w naszym domu. Tak jest właśnie z grą edukacyjną Poznaję Polskę wydawnictwa Zielona Sowa. Przy wspólnej zabawie i rozmowie Patrycja bez wysiłku zapamiętuje informacje, które normalnie prześlizgnęłyby się przez jej umysł i nie zatrzymały się tam na długo.

Nam podoba się ta gra edukacyjna Poznaję Polskę wydawnictwa Zielona Sowa. Jeżeli i wam przypadła do gustu, to znajdziecie ją TUTAJ. W Empiku aktualnie możecie ją kupić nawet 10zł taniej.

Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 2 - 6 os.
Cena od: 34,90 zł 
Wydawnictwo: Zielona SowaTOP